Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Odešla matka Pláničky ze Slunce seno: Alena Karešová zemřela osamocená

Zdroj: reprofoto ČT
+ Další fotografie
smrt herečky
Málokdo by si ji pod jejím jménem vybavil. Herečka Alena Karešová zemřela ve věku 92 let. Zdravotní problémy měla už několik let zpátky, když se jí staly dva nepříjemné úrazy. Herečka zemřela sama, bez rodiny a přátel. Ve filmu Slunce seno a pár facek si zahrála matku Šimona Pláničky. Objevila se také v pohádkovém seriálu Arabela, ve 30 případech majora Zemana a nebo v Létajícím Čestmírovi.

Herečka byla známá především z filmů pro děti. Zahrála si učitelku v Troškově Botě jménem Melichar, pohádce Létající Čestmír nebo Arabele. Také si zahrála ve filmu Slunce seno a pár facek matku Šimona Pláničky. Celý život Alena čekala na to, že se ve filmu více proslaví, zásadnější nabídka ale nikdy nepřišla. Stáhla se do ústraní a konec života prožila v hořkosti.

„Měl jsem ji hrozně rád. Naposledy jsme spolu mluvili po Velikonocích. Říkala mi, že už ji nebaví život. Nikoho neměla, tělo chátralo, stěžovala si, že uklouzla cestou do jídelny, kam chodila na oběd. O její smrti mě informovala její poslední žijící kamarádka,“ popsal Blesku Zdeněk Troška

V roce 2017 herečku porazil mladík na skateboardu. Už v té době prý prohlašovala, že je to její konec. Ze zranění se ale dokázala zotavit. "Patřím do šuplíku odložených hereček. Herec je bohužel pouhá námezdní síla. Ano, jsem zatrpklá. Když si uvědomím, jaké dnes máme herce, kteří jsou sice in, ale jsou to jen tváře a nikoli herci, tak je to k pláči," uvedla Karešová před dvěma lety pro deník Aha!

Související články

Další články