Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Od pizizubky po čtrnáctiletou slečnu: Otec zachytil život své dcery do jednoho krátkého videa

Lotte Hofmeester vlastně nemusí udělat vůbec nic, aby byla slavná a její obličej viděly miliony lidí. Stačí mít jen kreativního tatínka filmaře, který se rozhodl pro úplně obyčejný nápad zachytit růst a dospívání své dcery.

Nizozemský umělec Frans Hofmeester poctivě každý den na video zaznamenával na pár minut svou dceru a výsledek pak sestříhal a převedl do tříminutového kratičkého filmu, kde je krásně vidět, jak se Lotte mění i jen v rozsahu několika měsíců.

Začal ji točit v roce 1999, kdy se narodila, a slibuje, že tomu rozhodně nebude konec a přidá i další pokračování. Ačkoliv to vypadá jen jako práce na pár momentů, Frans se během promítání sběrného videa v madridském muzeu svěřil, že Lotte tak poslušná před kamerou nebyla a musel ji občas přesvědčovat k tomu, aby pro něj aspoň „hrála“.

„Děti jsou náladové a těm mým se prostě občas nechtělo,“ říká k tomu autor. Kromě Lotte totiž otec-filmař dělá další časosběrné video i pro svého mladšího syna.

Související články

Další články