Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

OBRAZEM: Nejdojemnější okamžiky posledního rozloučení s Patejdlem. Kostel rozezněl Pavel Šporcl, Jožo Ráž nemohl najít slova

Poslední rozloučení s Vašo Patejdlem bylo plné dojemných chvilek.
Zdroj: Herminapress.
+ Dalších 71 fotografií
poslední rozloučení

Hudební svět se loučí s legendárním Vašem Patejdlem. Rodina, přátelé a hudební kolegové měli možnost se s oblíbeným hudebníkem rozloučit v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově. Ty nejdojemnější momenty pro vás zachytila redakce eXtra.cz. 

V sobotu 19. srpna do hudebního nebe odešel oblíbený hudebník a spoluzakladatel kapely Elán Vašo Patejdl. Poslední rozloučení se konalo na pražském Strahově, kde bazilika Nanebevzetí Panny Marie praskala ve švech. V galerii si můžete prohlédnout ty nejdojemnější momenty z celého obřadu. Na místě nechyběla ani redakce eXtra.cz.

Zcela zdrcen dorazil Jožo Ráž, který sice odmítl cokoli komentovat, nakonec i on však při samotném obřadu promluvil. “Já budu velice stručný. Elán žije navždy a stejně tak je tomu i u tebe. Ahoj Vašo,” zněla slova hudebníka vyprovázející Patejdla na poslední cestě.

Chrám rozezněl Pavel Šporcl

Všichni zůstali v němém úžasu, když se bazilikou rozezněl hit Voda, čo ma drží nad vodou v podání Pavla Šporcla, zatímco přítomní vzpomínali na největší hity legendárního hudebníka, které budou žít dál. Během obřadu zazněla také píseň Tri štvrte na jeseň v podání zpěvaček Andrey Zimányiové a Zuzany Gamboy, které na kytaru doprovodil Juraj Burian.

Proslovu se ujal moderátor a diskžokej Martin Hrdinka. “Ahoj Vašo, rozloučím se s tebou způsobem mně vlastním. Vzal jsem mikrofon a nahrál tenhle vzkaz. Někteří se s tebou loučí a hledí vzhůru, někteří koukají do země a někteří mají oči přivřené. Všichni máme oči zalité slzami. Pro mě jsi napořád největší melodik. Děkujeme a šťastnou cestu,” řekl v dojemném proslovu.

Poslední sbohem přišli dát i fanoušci

Zdrcen byl i moderátor Jan Rosák, který byl velice dobrý kamarád Vaša. Bylo pro něj obtížné nalézt slova komentující tak velkou ztrátu. “Já si nedokážu představit, že už si nikdy nezopakujeme žádný tenisový mač,” říkal se slzami v očích. “Při jeho písních jsme se zamilovávali, byli kaskadéry. Myslím si, že mnoha lidem zatím ještě nedochází, jak velká ztráta to je,” smutnil jeden z jeho slovenských hudebních kolegů.

Na smuteční obřad dorazily nejenom desítky známých tváří, ale i fanoušků. Ti měli možnost sledovat dění na velkoplošných obrazovkách na nádvoří kostela. Dorazil jich nespočet, někteří přinesli i krásné květiny.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy