Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Obézní fotografku donutil zhubnout až pohled na své autoportréty: Tady je 12 snímků, nad některými se vám může zvednout žaludek

Jen Davis
Zdroj: jendavisphoto.com
+ Dalších 8 fotografií

Někoho donutí k hubnutí zdravotní stav, někoho zas pohled do zrcadla. Obézní Američanka Jen Davis (35) z New Yorku, která vážila 122 kilogramů, na to vlítla, až když se znechutila nad svými autoportréty.

„Nic mě nepřinutilo hubnout, až když jsem si prohlédla svůj autoportrét. Byla jsem zděšená z toho, co jsem viděla,“ říká Davis, která nadváhou trpěla už od dětství.

V roce 2011 jí lékaři provedli bandáž žaludku a Jen se rozhodla změnit svůj životní styl. Začala jíst zdravěji a cvičit. Když jí šla váha dolů, začala se cítit mnohem lépe. Mohla pohodlně sedět v letadle a nepraskala pod ní lavička v parku.

Teď po dvou letech se jí těžko věří, že to nechala se svou váhou dojít tak daleko. Davis se svými autoportréty začala ještě za studií na Columbia College v Chicagu a dále pokračovala zároveň na univerzitě v Yale.

„Byla jsem šokována, kolik pozitivních reakcí moje snímky v lidech vyvolaly. Dostala jsem obrovskou podporu od lidí, kteří bojují nebo bojovali s váhou,“ dodala umělkyně.

Související články

Další články