Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Občané bojují za krásnou pašeračku: "Jsme lidé, ne barbaři!" říká petice, která chce Terezu H. zpět do Česka!

+ Dalších 27 fotografií
Případ kolem pašeračky Terezy H. (21) se pomalu rozplétá. Už dvakrát jí byla prodloužena vazba v pákistánské věznici. Na verdikt si tedy bude muset ještě počkat. Její právník Čaudhrím Džavád Zafar tvrdí, že šance na přemístění Terezy do České republiky je mizivá, protože mezi námi a Pákistánem neexistuje smlouva o vydávání občanů. Výkonu trestu v Pákistánu má zabránit vzniklá petice s názvem "Jsme lidé, ne barbaři!", která za Terezu bojuje.

Kauza Tereza H. snad nenechá chladným téměř nikoho. Zajímají se o ni jak světová média, tak ta česká. Dívka, která se snažila propašovat devět kilo heroinu, nyní čeká na rozhodnutí o výši svého trestu v pákistánské vazbě a podle jejího právníka si bude muset trest odpykat právě tam. Vzniklá internetová petice "Jsme lidé, ne barbaři!" má Tereze pomoci odsedět si trest v České republice.

Je zřejmé, že zájemci na Terezině přemístění její čin nijak nezlehčují, ale věří, že si zaslouží evropské podmínky. "My občané České republiky žádáme Ministerstvo spravedlností ČR, aby za předpokladu, že udá (Tereza) všechny své komplice v Evropě a zejména v ČR, vyvinulo maximální úsilí, aby si mohla trest odsedět ve věznici s maximální ostrahou v naší vlasti, Tereza je mladá, ve věku blízkého věku mladistvému, a proto by měla dostat za výše uvedených podmínek šanci si trest vykonat v podmínkách evropského standardu," píše autor petice.

Na internetu vzniklou petici podepsala zatím více než stovka lidí. Z toho téměř půlka patří obyvatelům Uherského Hradiště, odkud Tereza pochází.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články