Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

O princezně Jasněnce a létajícím ševci: Helena Růžičková (†67) uměla čarovat i ve skutečnosti

Zdroj: youtube.com
+ Dalších 14 fotografií
pohádka
O princezně Jasněnce a létajícím ševci je pohádková klasika z roku 1987. Kromě Jana Potměšila (53) a Michaely Kuklová (51) vás v roli zlé čarodějnice jistě každý rok pobaví legendární herečka Helena Růžičková (†67). Věděli jste, že Růžičková měla magické schopnosti i v reálném životě?

Kdo by si nepamatoval na legendární čarodějnici, které neméně zlou dceru hrála Yvetta Blanarovičová (56). Pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci patří k tomu nejlepšímu, co kdy režisér Zdeněk Troška (66) natočil. Možná nevíte, že Helena Růžičková měla magické schopnosti i ve skutečnosti.

Helana zdědila věštecké nadání zřejmě po své mamince. Ta mimo jiné předpověděla bombardování Prahy. Traduje se, že Helena měla pronikavý pohled, který přinášel i to, co snad ani Helena vidět nechtěla.

Za Helenou chodili její herečtí kolegové. Chtěli často znát odpovědi na otázky, které je trápily. Herecké kolegyni Martě Vančurové předpověděla, že dostane rakovinu. Herečka se v roce 2000 skutečně dozvěděla, že má rakovinu prsu. Již zmíněná Yvetta Blanarovičová se od Růžičkové dozvěděla, že se jí narodí syn. Blanarovičové se později skutečně narodil syn Matyáš.

Jiřímu Hrzánovi z ruky vyčetla, že nemá moc času. Ten se její věštbě údajně smál a nevěřil. Zabil se pádem z balkonu, bylo mu pouhých 41 let. Hance Zagorové zase předpověděla, že se provdá za slavného pěvce, který ale nebude Čech. Hana do dnešního dne žije se Štefanem Margitou. A tak bychom mohli pokračovat. Předpovědi přinesl web ahaonline.cz

Byli ale lidé, kteří se Heleny báli. Veronika Kánská, která ve Slunce, seno hraje Blaženu Škopkovou, si s Růžičkovou vůbec nesedla. "S tou jsme popravdě moc ideální vztahy neměly. Nechci to úplně říkat, ale podle mě byla někdy až zlá," uvedla Kánská v rozhovoru pro Blesk.

Je to ale pochopitelné. Říká se, že lidé, kteří mají věštecké schopnosti, se nemohou zalíbit všem.

Související články

Další články