Pro TV Nova totiž promluvil svědek, který tvrdí, že s dívkami byl na kolejích někdo třetí. „Kluk s holkou se fotil na stupínku. Viděl jsem, že sem jde ještě holka, ale nevěděl jsem, jestli byla s nimi,“ řekl TV Nova, co viděl na místě nehody. Spekuluje se totiž i o tom, že dívky mohly hrát nebezpečnou hru Modrá velryba. Byl s nimi na kolejích snad kurátor?

Svědek tam nějaké dívky už viděl dříve před tragédií. Chodily po kolejích jako zfetované, a dokonce jednou musela zasahovat policie. Nebyl ale schopen říct, jestli šlo o stejné kamarádky Veroniku a Růženku, které našly smrt pod jedoucím vlakem. Právě očitý svědek byl tím, kdo se snažil uklidnit strojvedoucího po celé tragédii. Ten byl z toho, že zabil dvě mladé dívky, otřesen.

Teorii o sebevraždě vyvrátil i kamarád jedné z dívek. Psali si prý jen několik hodin před tragédií a nic nenasvědčovalo tomu, že by se chystala vzít si život. „Psali jsme si, jak se má, a měli jsme jít ven. Pak už nenapsala a pak mi volal kamarád, že se to stalo,“ řekl chlapec TV Nova. Každý ze svědků ale tvrdí něco jiného. Policie případ i nadále vyšetřuje.

Autor hry Modrá velryba byl v Rusku zatčen. Co řekl na svou obhajobu? To se dozvíte ZDE.