Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nová šokující studie: Cukr je zabiják a způsobuje rakovinu!

Zdroj: profimedia.cz
To, že cukr nám může škodit a neměli bychom pít tolik sladkých nápojů a jíst hodně sladkých potravin, to je známá věc. Vědci ale teď přišli se šokující studií. Cukr nás prý může i zabít!

Slazené nápoje a sladká jídla podle vědců podporují vznik rakoviny Problematická je fruktóza, která ovlivňuje embolické procesy a zrychluje metastázy buněk a jejich růst. Pokud cukr odstraníte ze své stravy, pak můžete nejenom zvrátit průběh již vzniklé nemoci, ale dokonce jí preventivně předejít. A to je určitě dobrá zpráva.

V USA se spotřebuje neuvěřitelných 73 kg cukru na osobu. V České republice je to o něco méně, 35 kg na osobu. To je ale také velmi vysoké číslo.

Fruktózu najdeme i v kukuřičném sirupu. Problémy vám může způsobit i sukralóza, nízkoenergetické umělé sladidlo, které najdete v tyčinkách a nealkoholických nápojích.

Sacharidy, pečivo, sušenky a cereálie sice nemají sladkou chuť, ale přemění během pár minut vaše tělo na cukr pro vlastní spotřebu. Pokud chcete předejít rakovině, porazit ji nebo zabránit jejímu opakování, odstraňte ze stravy cukr a sacharidy. Nejen že to je rozumné, ale potvrdila to i nová studie.

Související články

Další články