Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

No výborně: V Anglii začal fungovat spolek pro lov pedofilů

Většina lovců pedofilů se věnuje tréninku bojových umění. Fyzickým konfliktům se však usilovně snaží vyhýbat.
Zdroj: dailymail.co.uk

Několik britských rodičů si našlo nevšedního koníčka – ve volném čase se věnují lovu pedofilů. Ačkoliv přispěli k zatčení už šesti podezřelých, policisté nejsou z jejich aktivit vůbec nadšeni a tvrdí, že by mohla být ohrožena některá právě probíhající vyšetřování.

Členové spolku zvaného "Letzgo Hunting" se na různých internetových seznamkách a sociálních sítích vydávají za dívky ve věku 12-15 let. Pokud se nějaký pedofil na nahozenou udičku chytí, nejprve si s ním dopisují a následně ho vylákají na schůzku. Na té od něj začnou požadovat vysvětlení, přičemž průběh celé konfrontace natáčejí kamerou. Pořízená videa zveřejňují na svých internetových stránkách a také na Facebooku.

"Lovci" prý nikdy nikomu nevyhrožují ani se neuchylují k násilí. Policie nicméně varuje, že jejich taktika "pojmenuj a zostuď" může v konečném důsledku snížit šanci na odsouzení dopadených pedofilů. Námitky má i Národní společnost prevence násilí na dětech (NSPCC), která akční rodiče vyzvala, aby stopování pedofilů raději přenechali "náležitým autoritám".

Vůdce Letzgo Hunting, který si říká Scumm Buster, naopak tvrdí, že osobní setkání s každým podezřelým je velmi důležité. Právě to totiž dokazuje, že dotyčný měl skutečně v úmyslu spáchat minimálně trestný čin podněcování dítěte k účasti na sexuálním aktu. Pedofilové jsou proto dokonce vyzýváni k tomu, aby si doma nezapomněli kondomy a vzali s sebou i láhev alkoholu. Místo očekávané rozkoše na ně však čeká nepříjemné překvapení.

Související články

Další články