Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

NIKDY HO NENAŠLI! Může nezvěstná Míša (12) dopadnout jako Honzík Nejedlý? Jeho zmizení trápí kriminalisty dodnes!

+ Další fotografie
Tenhle den se zapsal do dějin české kriminalistiky. Byl 17. leden roku 1998. Honzík Nejedlý (10) se doma nudil a vypravil se za kamarády do Podolí. Tam nikdy nedošel. Dodnes je pohřešován.

Zprvu vyšetřovala policie Honzíkovo zmizení jako útěk z domova a podezřívala hlavně rodinu, za což se později dočkali kritiky. Psovodi s vycvičenými psy byli na místo povoláni až po dvou dnech. Navíc předchozí dny intenzivně pršelo a práce psů tak vyšla vniveč.

Honzík se dodnes nenašel. Podle některých verzí spadl do Vltavy a utopil se, některé stopy vedly do zahraničí, ale tam se také nenašel. Podle nejhorších scénářů padl za oběť pedofilovi.

Po Honzíkovi se oficiálně pátrá dodnes. A co má jeho případ společného se zmizením Míši? Oba dva jakoby se propadli do země. Neexistují vůbec žádné indicie, které by vyšetřovatelům pomohly. Policie dostala podle informací Týdeníku policie už přes 60 podnětů, ale žádný z nich nepřinesl výsledky. Podle některých hypotéz může být dívka v zahraničí. Více ZDE.

Podle policie, která stále prosí veřejnost o pomoc, byla Míša v den zmizení aktivní na sociálních sítích. A to mezi pátou a šestou hodinou ranní. Pak její matka vyrazila do práce a Míša měla jít do školy později. Podle spolužáků ale na místo každodenního srazu nedorazila. Od rána měla také vypnutý mobil. Je nezvěstná už šestý den a její matka je v péči psychologů.

Dosud se nenašla jediná indicie, která by odhalila její osud. Policie vyslýchá členy rodiny, ale bojí se trestného činu násilníka. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy mladé dívky unese lidská zrůda. Něco podobného se stalo Natasche Kampusch z Rakouska, vězněné několik let.

Husí kůže naskočí i při jméně Josefa Fritzla, který několik let věznil ve sklepě svou dceru, znásilňoval ji a plodil s ní děti. A podobné případy jsou i v Americe. V roce 2013 otřásl veřejností odporný čin Ariela Castra, který věznil přes 10 let tři ženy! Až se jedné z nich podařilo uniknout a zoufale kontaktovala souseda, který jí pomohl.

Související články

Další články