Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Nic se od té doby nezměnilo: Podívejte se, jak žili a pařili studenti na kolejích v časech dávno minulých

Zdroj: University of Wisconsin-Madison
+ Dalších 11 fotografií

Je úplně jedno, jestli jste na vysokou chodili v roce 1900 nebo v roce 2008. Kromě nábytku se vlastně nezměnilo nic. Z archivu univerzity Wisconsin-Madison se dostaly ven fotky studentských kolejí ještě z dob, kdy i vaši rodiče chodili po houbách.

Nejstarší fotky kolejí se datují do roku 1898 a zachycují dvě spolubydlící z jednoho pokoje během samostudia. Dívky se sice tváří vychovaně a zodpovědně, ale ani v té době nebyla nouze o kolejní večírky, ačkoliv mravy tehdejší doby povolovaly pouze dámské anebo pánské jízdy.

Dobové fotky ukazují jen to, jak se časem mění vybavení, ale studenti zůstávají v jádru stejní. Zatímco na začátku minulého století vládla až spartánská střídmost, pokoje ze 70. let mají klidně i bary, vládnou jim fotbálkové stoly, obří hi-fi soustavy a končí to moderní elektronikou a namísto oblíbených sportovců se mladí zhlédli v oblíbených politicích.

Související články

Další články