Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Výměna manželek Věra Bílá Stanislav Zindulka Útok na mešitu

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelné tvary sněhových vloček: 8 fascinujících snímků pořízených neméně fascinujícím přístrojem

Sněhové vločky – křehká krása.
+ Dalších 5 fotografií

Myslíte si, že makrofotografie nelze pořizovat bez drahého speciálního vybavení? Pletete se. Ruský fotograf Alexey Kljatov byl natolik fascinován krásou sněhových vloček, že se rozhodl vyrobit si zařízení, s jehož pomocí by byl schopen zachytit i ty nejjemnější detaily v jejich strukturách.

To se mu nakonec skutečně povedlo. Ke stavbě svého originálního makro nástavce použil objektiv Helios 44M-5 a prodlužovací kroužky ze staré sovětské zrcadlovky Zenit, dřevěné prkénko, pár šroubků a lepicí pásku. Neuvěřitelné!

A co vlastně Alexeye na zdánlivě obyčejných sněhových vločkách tak moc zaujalo?

„Žádné dvě vločky nejsou úplně stejné, každá je jedinečná. Důvodem je skutečnost, že molekuly vody, ze kterých se skládají, mohou být uspořádány v zásadě nekonečným množstvím způsobů. To, jakou budou mít finální podobu, navíc záleží i na síle větru, teplotě, vlhkosti a atmosférickém tlaku. Šestistranné jsou proto, že krystalická struktura ledu je standardně také šestiúhelníková,“ vysvětlil Alexey.

Mohlo by vás zajímat

Další články