Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Neunesl, že si ho někdo fotí! Tak mu „za odměnu“ roztřískal telefon. Šéf strážníků na Praze 1 tak přišel o funkci

Miroslav Stejskal přišel o funkci.
Ředitel Městské policie Praha 1 Miroslav Stejskal byl obžalován ze zneužívání svých pravomocí. Údajně kontroloval špatně zaparkovaný vůz na místě pro invalidy. Jednomu z kontrolovaných sebral telefon a rozbil mu ho. Ředitel pražských strážníků Eduard Šuster ho kvůli tomu přeřadil mimo obvod.

O celé kauze informuje server Lidovky.cz. Potyčka se stala koncem loňského roku. Podle slov Miroslava Stejskala se jen bránil. „Nedovolil jsem mu, aby mi foťákem mával před obličejem a fotil si můj obličej,“ řekl Lidovkám.

V případě odsouzení mu hrozí až rok vězení nebo pětiletý zákaz činnosti. Šuster se nechal slyšet, že pokud Stejskala odsoudí, rozváže s ním pracovní poměr. „V opačném případě bude zařazen zpět na své původní pracovní místo,“ zakončil.

Stejskal letos v létě čelil kritice poté, co zveřejnil dopis, ve kterém kritizoval své podřízené. Prý řešili málo přestupků. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) to označila za „pokyn k buzeraci lidí“. Není to ale Stejskalův první případ. Údajně měl mít na vlastní svatbě služebního koně. Událost byla řádně prověřena se závěrem, že zákon neporušil.

Související články

Další články