Každý někoho takového ze svého okolí zná. Jedinci, kteří jsou pořád nalepení na mobilu. Je fuk, jestli zrovna probíhá party s přáteli, posezení s rodinou nebo se koná i taková významná událost, jako je třeba svatba.

Anebo jste to snad vy sami? Každou minutu musíte kontrolovat, zda vám na Instagramu nepřibyl nový lajk, místo na kamaráda se v hospodě díváte do displeje a při absenci wi-fi vás chytá panický záchvat?

Přesně vás potom zvěčnil fotograf Eric Pickersgill v kolekci snímků.

Lidé jsou na nich vyobrazeni v různých situacích a na různých místech, ale okolnosti jsou vždycky stejné – všichni se bez výjimky dívají do svých mobilů nebo tabletů a vůbec nevnímají svět okolo. Pickersgill fotografie ještě ozvláštnil tím, že lidem jejich mobily sebral a oni se tak v podstatě dívají do prázdna. A je na ně opravdu hodně smutná podívaná.

K celému projektu muže inspiroval výjev z jedné newyorské kavárny. „Vedle mě seděla rodina. Její členové vypadali tak odpojení jeden od druhého, nikdo moc nemluvil. Otec a dvě dcery zírali do mobilu, matka se dívala z okna, smutná a opuštěná ve společnosti svých nejbližších. Otec k ní vzhlížel, jenom když našel něco zajímavého online,“ vzpomíná fotograf.

Jak ovšem přiznává, je si vědom toho, že i on je na moderních technologiích závislý.