Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Němečtí lékaři se obávají, že stav Michaela Schumachera je daleko horší, než se předpokládalo: Tohle je jejich neveselá prognóza

Němečtí lékaři se obávají, že stav Michaela Schumachera je daleko horší, než se předpokládalo: Tohle je jejich neveselá prognóza
Zdroj: Twitter

Jsou to už tři týdny, co se vážně zranil na lyžích sedminásobný mistr světa Michael Schumacher (45), od té doby leží ve francouzském Grenoblu v kómatu s těžkým poraněním mozku. A zatímco ze začátku lékaři informovali o jeho stavu každou chvíli, poslední dobou vládne z nemocnice tíživé ticho. Proč tomu tak je?

Čím déle je pacient v takovém stavu, tím více hrozí, že následky budou opravdu vážné. Anebo taky že se nemusí už vůbec probudit.

Aspoň takto spekuluje německý tisk, který oslovuje neurochirurgy s dotazem, co má vlastně rodina bývalého pilota formule 1 očekávat. Pro deník Bild se vyjádřil neurochirurg Gereon Fink, jenž se obává, že stav Schumachera nedává dobré vyhlídky a dlouhodobý umělý spánek vlivem anestezie rozhodně není pro tělo přínosný. "V závislosti na místě poškození, respektive kde ke krvácení došlo, se může nakonec jednat o ochrnutí, poruchy řeči nebo osobnosti," cituje Bild Finka. "Z toho, že je tak dlouho v umělém spánku, se dá předpokládat, že jeho stav je horší, než se obecně doufalo."

Jeho kolega Andreas Zieger, neurochirurg z Univerzitní kliniky v Oldenburgu, také nevidí stav oblíbeného sportovce zrovna růžově: "Mohla nastat jistá komplikace, ale nespekulujme, bavíme se zde o otázkách života a smrti. V kómatu ale může Schumacher zůstat teoreticky do konce života," uzavírá nevesele odbornou prognózu německý lékař.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy