Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Někdejší hvězdný moderátor Slávek Boura byl obviněn z pašování drog! Dostane 18 let?

Zdroj: reprofoto youtube.com
Drogy
Slávka Bouru (54) si český divák pamatuje zejména jako moderátora pořadu Rande. S tehdejší manželkou Markétou Mayerovou (51) tvořili nerozlučný pár. Ty časy jsou už ale dávno pryč a Boura je nyní obviněn z pašování drog mezi Českem, Austrálií a Novým Zélandem.

V rámci kauzy pašování drog byla rozbita síť drogových kurýrů mezi Českem, Austrálií a Novým Zélandem, kde se převáželo až osm set kilogramů narkotik. V kauze byl obviněn i exmoderátor Slávek Boura. Hrozí mu až 18 let vězení. Na moderátora míří žaloba. Jak k tomu došlo?

„To je podle mého názoru zcela jednoduché. Jeden můj známý z toho byl obviněný a protože mi zabezpečoval cesty do zahraničí v rámci zjišťování věcí kolem nové cestovní kanceláře, tak jsem do košíčku s těma lidma spadl taky,“ řekl Blesku Boura.

Šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych potvrdil kauzu v červnu. S Bourou bylo obviněno několik desítek lidí. Mluví se o šedesáti. Drogové kurýry v Česku měl vést Vietnamec. Kurýři byli lidé ve špatné finanční situaci. Boura se jednu dobu živil jako taxikář.

Převáželo se mezi Českem a Austrálií či Novým Zélandem, a to kokain, heroin i pervitin. Za jednu cestu se vám pak v kapse octlo až sto padesát tisíc korun.

Související články

Další články