Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Největší světový guru celostní medicíny a jeho 8 rad pro vaše zdraví

Dílo Ruedigera Dahlkeho bylo přeloženo do 24 jazyků, přičemž čeština
zaujímá druhou příčku v počtu přeložených titulů.
Ruediger Dahlke je jedním z průkopníků celostní medicíny. Jeho teorie je postavena na tom, že nelze řešit jen dílčí zdravotní problémy podle symptomů organismu, ale pohlížet na pacienta jako na celek i s jeho minulostí, přítomností, způsobem života a psychikou.

Chcete zjistit příčinu své nespokojenosti nebo se zbavit zdravotních problémů, které vás trápí už dlouho? Pak vyzkoušejte těchto 8 bodů – mohou vám totiž pomoct pochopit věci tak, jak skutečně jsou. Nejsou složité, nestojí statisíce – jen trochu úsilí a touhy ve svém životě něco změnit a ochotu přijmout změny, které vás zavedou k vyšším hranicím poznání sebe samých.

1. Necpěte se léky

Dr. Dahlke varuje před ničivým vlivem léků. Z průzkumů je dokázáno, že právě léky jsou třetí nejčastější příčinou úmrtí. Navíc v mnoha případech vám ani nepomohou. Mnohdy totiž jen potlačí lokální potíže, jako je třeba bolest, ale z dlouhodobého hlediska nejsou žádným přínosem, protože nevyřeší problém samotný. Navíc léky jsou chemického původu a s množstvím chemie se tělo pak hůře vypořádává. Chemický nadbytek potom může rozhodit rovnováhu v těle a tím další nemoc třeba i přivodit.

2. Pečujte o svou psychiku

Každá nemoc má svůj vzorec, který je tvořen naší minulostí, přítomností i budoucností, tím, kde žijeme, vlivy, které na nás působí, naší spokojeností atd. A jelikož psychosomatická medicína vyzdvihuje hlavně to, že jakékoli onemocnění těla je zrcadlením duše, měli bychom si to uvědomit a o své blaho pečovat.

3. Přijměte svůj stín

Každá osobnost je tvořena světlem a stíny. Podle učení C. G. Junga je stínem naše podvědomí. Je to přesně ta část osobnosti, za kterou se stydíme a kterou bychom nechtěli být. Jenže i naše temná stránka k nám patří. Měli bychom ji přijmout a naučit se s ní pracovat, protože pouze tak jsme celiství. Jako základ k pochopení své stinné stránky si například vezměte k ruce Dahlkeho knihu Princip stínu. Ukazuje, jak svůj stín vypátrat a jak se s ním konfrontovat, abychom ho nakonec mohli přijmout, integrovat do své osobnosti a možná dokonce i začít milovat.

4. Meditujte

Jestli vám něco pomůže osvobodit mysl od starostí, je to právě meditace, V pravém slova smyslu se jedná o stav, kdy je vaše hlava bez myšlenek – pouze ve vašem bytí. Pro začátek vám mohou pomoci vizualizace. Stačí, když zavřete oči a navodíte si myšlenky na příjemné události vašeho života – na poslední dovolenou, na narození dětí, na první moment, kdy jste poznali něco nebo někoho velmi zásadního ve vašem životě. Nepůjde vám to hned – budete roztěkaní, ale budete-li to stále zkoušet, naučíte se implementovat i představy a sny. Meditujte ze začátku ve stejnou dobu a na stejném místě, které je vám příjemné a které je samozřejmě klidné.

5. Maso a mléko s mírou

Nespočet nejnovějších studií dokazuje, že maso a mléčné výrobky přispívají ke vzniku nemocí. Na tento seznam spadá především kardiovaskulární onemocnění, ale i mnoho dalších nemocí jako cukrovka, osteoporóza nebo autoimunitní onemocnění. Tato onemocnění jsou připisována podmínkám, ve kterých žijí zvířata a které se podle Dahlkeho promítají do jejich masa nebo mléka. Svého farmáře proto pečlivě vybírejte, přesvědčte se, že zvířata malý volnost, a s množstvím to také moc nepřehánějte.

6. Rozkódujte signály nemocí

Každá nemoc je čitelná a má své vysvětlení. Například obezita je jen vnější plnost, a ne vnitřní naplnění. To také vysvětluje, proč jsou obézní lidé i často nespokojení se svým životem, nemají sebevědomí a nevěří si. Řešením je naučit se volit i jinou izolaci než tukovou. Mnoho signálů a jejich význam včetně doporučení, jak mu předcházet, opět můžete najít v knize Nemoc jako řeč duše či na zářijovém semináři dr. Dahlkeho na stejné téma (vstupenky můžete zakoupit přes vstupenkov.cz)

7. Pořiďte si audionahrávky, které léčí

Ve chvíli, kdy už dokážete dekódovat obraz své nemoci, můžete začít bojovat za své zdraví. Vedle stravy a meditace vám mohou pomoci také speciální audioprogramy. Jsou to malá imaginární sezení s psychoterapeutem ve formě vedené terapie na CD. Tato CD samozřejmě najdete i u Dahlkeho, ale i u jiných terapeutů zabývajících se psychosomatic­kými jevy.

8. Telefony nemějte u ucha celý den

Tvrdí se, že mobilní telefony vysílají do mozku škodlivé vlny. K tomuto tvrzení se přiklání i sám Ruediger Dahlke. Tyto vlny mají za následek zánik buněk a přispívají ke vzniku nádorů. Podle Dahlkeho mohou mobilní telefony za deset let denního používání zvýšit riziko rozvoje nádoru mozku až o 290 %.

Pokud byste se chtěli dr. Dahlkeho na své problémy zeptat osobně, budete mít možnost 17. 9. a 19. 9. v Praze a 18. 9. v Bratislavě. Podrobnější informace naleznete ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články