Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nejstrašidelnější domy, ve kterých byste určitě bydlet nechtěli

Takto dnes vypadá dům ve kterém se kdysi natáčela Noční můra v Elm Street.
Zdroj: profimedia.cz

Některé domy není radno kupovat, a to dokonce ani tehdy, když jsou k mání za zlomek jejich skutečné hodnoty. Straší v nich totiž přízraky jejich bývalých obyvatel či majitelů, kteří zemřeli tragickou smrtí a jejichž duše nikdy nedošly pokoje. Nevěříte? To byste možná měli. Ostatně jeden z výzkumů mezinárodní společnosti Gallup Organization ukázal, že právě o existenci strašidelných domů jsou lidé přesvědčení mnohem víc, než o existenci jiných nadpřirozených jevů.

Ukázkovým příkladem takového domu může být Stickney House v americkém státě Illinois. George Stickney byl nadšený spiritista a celou stavbu navrhl tak, aby v ní mohl komunikovat s duchy svých zemřelých dětí. Rohy všech místností byly zaoblené (bloudící duše prý nemají ostré rohy rády) a ve druhém patře se pravidelně odehrávaly spiritistické seance. Říká se, že Stickney House byl svého času na prodej za pouhý jeden dolar, ale nikdo o něj neprojevil zájem. Dnes zde sídlí policejní oddělení a podle jeho zaměstnanců v domě stále dochází k děsivým a nevysvětlitelným událostem.

Velkým příznivcem okultismu byl také presbyteriánský kněz Eliakin Phelps. Tak dlouho zkoušel vyvolávat duchy, až se mu to prý jednoho dne skutečně povedlo. 10. března roku 1850 se rodina Phelpsových vrátila z bohoslužby a našla svůj dům v podivném stavu. Všechny dveře byly otevřené a pokoje vypadaly, jako by v nich řádilo hned několik zlodějů současně. Nic ovšem nechybělo. A to byl teprve začátek dlouhé série jevů, které bychom dnes klasifikovali jako "činnost poltergeista". Podle některých Phelps přivolal ze záhrobí Goody Bassettovou, která byla v roce 1651 nedaleko jeho domu oběšena kvůli podezření z čarodějnictví.

Před několika málo lety jiný poltergeist terorizoval rodinu Manningových z Velké Británie. Přesouval nábytek, bouchal dveřmi, vysypával zásuvky na příbory. V domě byly slyšet podivné hlasy a dupání. Duch dokonce začal napadat jednotlivé členy rodiny i jejich psy. "Lidé říkají, že jsme si to celé vymysleli. Ale je to náš život i náš domov a to co se tu děje už nemůžeme déle snášet", uvedla tehdy čtyřiatřicetiletá Lisa Manningová.

Samostatnou zmínku si jistě zaslouží také dům, ve kterém se natáčel legendární horor Noční můra v Elm Street, známý rovněž jako "dům s nejstrašidelnějším suterénem v Americe". Právě tady Nancy Thompson čelila smrtící rukavici Freddyho Kruegera – tedy jen ve filmu, samozřejmě. Nicméně v domě, který se ve skutečnosti nachází na North Genesee Avenue v Los Angeles, od té doby údajně opravdu straší.

Posledním domem, kterému se v dnešním článku budeme věnovat, je světoznámá (a dnes již bohužel neexistující) Borleyská fara. Ta byla vybudována v 19. století na místě bývalého benediktinského kláštera. Což byla pravděpodobně chyba. Fara velmi rychle získala pověst nejstrašidelnějšího domu v Anglii a sjížděli se do ní "lovci duchů" z celé Evropy. Při jedné ze seancí se například médium spojilo s duchem zazděné jeptišky. Jiný duch později předpověděl požár, při kterém budou odkryty jeho ostatky. O rok a den později fara opravdu vyhořela do základů. V popelu byly údajně objeveny ženské kosti a medailonek sv. Ignáce…

Související články

Další články