Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Nejsledovanější pořad čelí hysterii: V Top Gearu se moderátoři dopustili podvodu během natáčení. Čtěte jakého!

Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond spolu už deset let moderují Top
Gear, britský pořad o autech, který je nejsledovanější vůbec. Má skoro
půl miliardy pravidelných diváků.
+ Dalších 9 fotografií

Je to nejsledovanější pořad na zemi a dívá se na něj pravidelně skoro půl miliardy diváků. Překvapivě hlavně ženy, přestože se jedná o pořad o autech. Britská motoristická show Top Gear patří už několik let na vrchol televizní zábavy, protože kromě aut jsou v něm šílené nápady, jedinečný humor a příjemná trojice moderátorů. Jeremy Clarkson (53), Richard Hammond (43) a James May (50) se spolu sešli poprvé v Top Gearu v roce 2003 a rozhodně ještě nehodlají svůj pořad pověsit na hřebík.

V jejich domovské Británii se právě teď premiérově vysílá kulatá 20. řada a opět neproběhla bez toho, aby produkce čelila skandálu. Je pravidlem, že skoro za každou natočenou sérii se musí televize BBC za moderátory nebo jejich šílené nápady omlouvat veřejnosti. Kritiku vzbuzují hlavně ostrá slova Jeremyho Clarksona, který si absolutně v ničem nebere servítky a přirovnal třeba řidiče náklaďáků k vrahům prostitutek, cyklistům zase nadává do nacistů v lycře, japonské automobilky nazývá společností požíračů psů. Jeho menší kolega Richard Hammond zase dokázal spustit diplomatický skandál, když o mexických autech prohlásil, že jsou stejně líná jako mexický národ.

Nyní se Top Gear opět dostal do popředí zájmu tisku, a to proto, že moderátoři ušili na diváky boudu. Ve čtvrtém díle 20. řady, který se na obrazovky Primy Cool, jenž tento pořad vysílá pro české diváky, dostane nejdříve za půl roku, stavěli moderátoři vznášedlo ze starého Fordu Transit a sjížděli s ním řeku Avon u města Bidford. Je pravidlem Top Gearu, že všechny moderátorské pokusy o přestavby nebo nápady dopadnou špatně a ani tady tomu nebylo jinak. U řeky smetli vznášedlem hosty obědvající v nedaleké restauraci, kteří pak hrozili moderátorům pomstou. Nyní se ale ukázalo, že všichni to byli najatí herci a celá show byla předem naplánovaná scénáristou pořadu.

Jeden z najatých herců zveřejnil na svém blogu dokonce i nepovedené záběry, když se vznášedlem nepovedlo smést, respektive zmáčet, stoly a hosty napoprvé. Britský tisk z toho okamžitě udělal skandál, že se zde šil podvod na diváky a vše bylo nahrané. Hlavní producent pořadu Andy Wilman k celé kauze mlčí. Stejně tak všichni tři moderátoři.

Je zarážející, jak se k tomu anglický tisk negativně postavil a vyvolal tak umělý skandál, téměř hysterii, neboť fanouškům pořadu musí být jasné, že většina šílených nápadů a reakcí je jenom dobrá práce scénáristy a většinou se jedná nejen o hrané situace, ale kolikrát i o podvody. Jaké? Již brzy vám přineseme největší a nejbláznivější podvody v Top Gearu, které pobavily celý svět, tak si to nenechte ujít!

Mohlo by vás zajímat

Další články