Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Nejnebezpečnější země pro rok 2020: O dovolených na těchto místech ani neuvažujte

Zdroj: pixabay
přehled
Web Travelriskmap.com odhalil nejnebezpečnější země pro rok 2020. Na přehledných mapách ukázal, v jakých zemích jsou lidé v největším ohrožení z hlediska zdravotních problémů, problémů s cestováním a celkovou bezpečnosti. Sýrie a Libye jsou nejnebezpečnější. Jak je to s dalšími státy? Podívejte se na přehled.

V podstatě nejbezpečnější státy, do kterých lidé nemusí mít strach vycestovat, se nacházejí na severu – Finsko, Norsko a Island jsou podle webu statisticky nejlepšími zeměmi, do kterých si můžete zajet na dovolenou. Naopak celkově nejnebezpečnější jsou pak Sýrie a Libye, za nimi v závěsu jsou Afghánistán a Venezuela.

Největšímu riziku po zdravotní stránce se turisté a dovolenkáři vystaví v Nigérii, Libérii, Jižním Súdánu, Eritreji a v podstatě téměř ve všech afrických zemích. Nebezpečí hrozí i v Jemenu, Sýrii a Severní Koreji. Naopak nejmenšímu riziku své zdraví vystavujete například na Novém Zélandu, ve většině evropských zemí a v Japonsku.

Po stránce bezpečnosti jsou nejnebezpečnějšími státy samozřejmě ty, ve kterých aktuálně probíhají nepokoje, které pravděpodobně v brzké době neskončí. Extrémní nebezpečí představuje Somálsko, Sýrie, Libye a různé části Nigérie. Naopak velmi bezpečně se turisté mohou cítit v Norsku, Finsku, na Islandu, ve Švýcarsku a ve Slovinsku.

Co se týče cestování, hned po afrických zemích je velké riziko problémů ve Venezuele, na Belize, v Dominikánské republice, Saúdské Arábii, Thajsku a Vietnamu. Nejnižší šance, že se vám na cestách něco špatného přihodí, je pak v Austrálii, Japonsku a na Novém Zélandu.

Na přehledné mapy označené barevně podle ohrožení ze třech hledisek se podívejte v galerii. Je velkým překvapením, že barvou značící nebezpečí byly označeny i dovolenkové rá­je.

Související články

Další články