Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Něco pro vaše neklidné spaní: Britská rodina vyfotila v muzeu přízrak malé dívky ve viktoriánských ša­tech

Na tomto snímku je přízračná postava vidět nejzřetelněji.
Zdroj: Archiv

Když John Burnside a Shona Backhouse vyrazili se svým tehdy osmnáctiměsíčním synem Johnthomasem na výlet do Castle Museum v Yorku, ještě netušili, že si z něj nepřivezou jen hezké vzpomínky a několik rodinných fotografií.

O dva roky později si totiž při prohlížení snímků z muzea všimli, že se na nich objevila přízračná postava malé dívky oblečené do viktoriánských ša­tů.

„Myslím, že to úplně stačí k tomu, abyste začali být paranoidní. Pokaždé, když o tom přemýšlím a snažím se najít racionální vysvětlení, naskočí mi husí kůže,“ říká sedmadvacetile­tý John.

Pár se rozhodl na inkriminované fotografie podívat poté, co John v kapse svého pyžama náhodou objevil starou paměťovou kartu do mobilního telefonu, na které byly uloženy. A nestačil věřit vlastním očím.

„Nejprve jsem si na nich nevšiml ničeho zvláštního. Pak jsem si myslel, že se mi to jen zdá. Takže jsem se pro jistotu zeptal Shony a ta mi potvrdila, že je to skutečně holčička. A aby toho nebylo málo, můj otec si později všiml, že má na sobě oblečení z viktoriánské doby. Opravdu nevím, co si o tom mám myslet,“ kroutí hlavou John.

Zaměstnanci muzea po zhlédnutí hrůzostrašných snímků uvedli, že nemají ani to nejmenší tušení, o koho by se mohlo jednat. Identita „hradního ducha“ tak zůstává záhadou.

Související články

Další články