Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Něco málo z historie prostituce. Víte, co dělala Marie Terezie lehkým děvám?

děvka
Zdroj: profimedia.cz
  • Prostituce má svoje kořeny ve starověkém Řecku. Ženy, které nabízely sex za peníze, si říkaly poeticky - hetéry, kněžky lásky. Plnily spíše funkci společnic než klasických dávaček. Za svoje služby si vydělávaly slušný balík, takže si mohly dovolit žít v přepychu.
  • Římská císařovna Messalina byla pěkná zvrhlice. V přestrojení chodila do laciných vykřičených domů, kde se pod přezdívkou Lisisca prodávala zákazníkům. O peníze jí vážně nešlo, zkrátka ji to vzrušovalo.
  • Do konce 15. století se prostituce považovala za běžné zaměstnání. Prostitutky uměly číst, psát, zpívat, platily daně a musely být označené zpravidla červenou stužkou nebo odznakem na rameni. Lehké děvy ale disponovaly různými privilegii. Například se mohly účastnit jakékoliv svatby, kde je svatebčané pohostili. Pak ale vypukla epidemie syfilidy, bordely se začaly rušit a kurtizány se ocitly na ulicích.
  • V 16. století církev určila hranici mezi hříšnicí a prostitutkou. Bylo to 40 milenců. Tak jak jste na tom, milé ženy?
  • Obrovskou odpůrkyní prostituce byla Marie Terezie. Ta nechávala prodejným dívkám stříhat vlasy a posílala je na nucené práce. Přísná Maruš, přísná!
  • V 19. století bylo u některých původních obyvatel žijících na území dnešní Kanady a USA zvykem, že host dostal do postele na zahřátí a zábavu dceru či manželku hospodáře. Jedná se o tzv. patriarchální prostituci.
  • V osmdesátých letech minulého století začaly být v Americe žádané takzvané call girls - vzdělané společnice na úrovni.

* V Čechách si prostitutka přijde průměrně na 2500 Kč za den.

Související články

Další články