V mostecké nemocnici umřel šest dnů starý chlapeček. Jeho tělíčko našli v inkubátoru. Je možné, že právě v tomto zařízení se maličké tělíčko doslova uvařilo. Na podivné úmrtí upozornila TV Nova.

Případem se na popud zdrcené rodiny zabývají kriminalisté a je nařízena pitva. Ta určí, zda miminko umřelo na nějaký náhlý syndrom, nebo zda došlo k šokujícímu selhání zdravotního personálu.

Nemocnice už přispěchala s prohlášením, že novorozenec s nižší porodní hmotností byl po poporodních komplikacích umístěn do inkubátoru. Po počátečním zlepšení zdravotního stavu však prý došlo k jeho náhlému prudkému zhoršení a k rozvinutí klinického syndromu. Lékaři hovoří o akutním zánětu.

Jenže rodičům toto vysvětlení nestačí. Chtějí mít jistotu, že lékaři udělali pro jejich syna vše. Po kraji se totiž šušká, že nemocnice skutečně mohla chybovat a lékaři dítě nechali v inkubátoru dlouho.

Policisté nechtějí k případu poskytovat žádné informace. Pokud miminko opravdu zemřelo na celkovou dehydrataci způsobenou přehřátím, měl by za to někdo tvrdě pykat.