Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Naprosto šokující obálka únorového Cosmopolitanu: Je na ní oběť vraždy ze cti!

Zdroj: Erin Mulvehill/Cosmopolitan/Karma Nirvana Breaking Free

Taky byste od lesklé bible všech holek čekali obyčejnou obálku s nějakou celebritou? Tak vězte, že i lifestylový měsíčník, od nějž nikdo moc vlastně neočekává kromě detailních fotek očních stínů, nových bot, ohraných deseti rad, jak se zbavit psychického upíra, a fashion story, umí pořádně překvapit.

Únorová britská mutace má totiž na svém přebalu mrtvolu.

Ne tedy doslovně. Jedná se o obálku, která nepůjde do prodeje, a přebal je jen umělecká fotka. Co to má tedy znamenat? Organizace Karma Nirvana se totiž stará o oběti domácího násilí a snaží se zabránit dětským sňatkům z donucení. Uvidíte tam proto fotku dívky, která se snaží neudusit se pod igelitem, a na obálce je nápis: Shafileu udusili její rodiče před zraky sourozenců.

To je skutečný příběh sedmnáctileté dívky jménem Shafilea Ahmen, kterou v roce 2003 udusili její rodiče ve jménu práva šaría, jež povoluje vraždy ze cti Shafilea odmítla dohodnuté manželství, a aby se rodina zbavila hanby, udělali otec s matkou tento odporný čin.

A protože to byla sice pákistánská rodina, ale žijící v Británii, rodiče šli sedět na pětadvacet let. Dívce to ale samozřejmě život nevrátí.

Tato šokující obálka, která má znázorňovat právě boj o život nebohé dívky, má tedy podpořit činnost organizace Karma Nirvana a je připravená speciálně pro večer s politiky a zástupci britského parlamentu, který bude jednat o změně zákona tak, aby za manželství z donucení platilo sedm let vězení.

Související články

Další články