Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Na tyhle si musí dát dnes naši hokejisté pozor: 5 švédských mlátiček, které nám na ledě pěkně zavaří

Výběr švédské repre se dnes v šest večer utká s českým výběrem.
Zdroj: koláž archiv
+ Další fotografie

Švédsko dělá poslední dobou Česku pěkně těžkou hlavu. Omladina je v těchto dnech v Praze a zvrací v každém koutě Václaváku, ale zatímco s malými Vikingy se musí poprat policie a úřady, s těmi velkými se dnes musí popasovat na ledě český hokejový výběr.

A zápas to nebude jednoduchý, ostatně to nikdy se Švédy není. Ale naštěstí dnes ještě o nic nejde, ovšem prohra by mohla slušně srazit hokejovou morálku. A bát se je určitě koho. Tady je pět švédských drakobijců, kteří českým hokejkám prohloubí vrásky na čele:

Gabriel Landeskog

Nejmladší Viking ve výběru, ale pozor, produktivně se může srovnávat s našimi dvěma nejlepšími Čechy v NHL – Jardou Jágrem a Davidem Krejčím. A bonusem navíc je jeho mladická mrštnost.

Henrik Zetterberg

Centr detroitských Red Wings, jeden z největších majitelů plusových bodů v NHL, tedy laicky řečeno – při jeho účasti na ledě tým, ve kterém hraje, moc branek nedostává. Plusem navíc jsou jeho obrovské zkušenosti.

Erik Karlsson

Je to nejproduktivnější obránce celé NHL, přesilové hry s ním na ledě nebudou pro naše mužstvo zrovna jednoduché.

Alexander Steen

Tady je to jasné, v NHL je nejlepším střelcem se švédským občanstvím.

Nicklas Bäckström

Aktuálně je to nejproduktivnější švédský hráč v probíhající sezóně NHL, hraje za Washington Capitals a patří mezi nejlepší ofenzivní hráče. Bude ho plný led a čeští obránci budou mít co dělat, aby Bäckströma zastavili.

Související články

Další články