Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Myslíte si, že jste odborník na trávu? Tady je 11 věcí, které jste o marihuaně možná nevěděli

Každý uživatel trávy by o ní měl vědět úplně vše!
Zdroj: Profimedia.cz
Marihuana je bylinka, která vás dostane do stavu, který vás utlumí, nebo nakopne. Hodně lidí ji kouří právě proto, aby se bavili. Jak jste na tom ale s informacemi o marihuaně? Ten, kdo pravidelně kouří tuto zázračnou bylinku, by o ní měl vědět úplně vše.

Někteří patří k odpůrcům marihuany a berou ji jako drogu. Jiní ji zase hojně vzývají a nedokáží si život bez ní představit. Jsou ale některé věci, které netuší i ten největší „hulič“ marihuany. Víte o trávě úplně vše?

 1. Název „marihuana“ pochází ze sloučení arabského, sanskrtského a čínského jazyka. V čínštině „Ma“ znamená konopí, „Ren“ semínko a „Hua“ květina.
 2. Marihuana se říká sušeným květům a listům některých druhů konopí. Ty obsahují rozdílné množství nenarkotických chemikálií THC. Při kouření nebo konzumaci jídla se vytváří pocit bytí „HIGH“, který trvá několik hodin. Rozdílné odrůdy této rostliny vytvářejí různé smyslové pocity – od sedativních až po stimulující.
 3. Nejenže bylo konopí kdysi legální, ale první američtí kolonialisté vyžadovali pěstování konopí pro průmyslové účely. V roce 1619 se na shromáždění ve Virginii rozhodlo o povinnosti každého občana vypěstovat zhruba 450 gramů konopí pro Anglii.
 4. Otroci si mohli prací na konopných farmách našetřit dost peněz k vykoupení své svobody. Majitelé plantáží si této rostliny tak vážili, že motivovali otroky k lepším pracovním výsledkům. Otroci si tak mohli vydělat cent za každou prodanou libru (450 gramů) konopí.
 5. Marihuana není návyková. Většina uživatelů marihuany ji kouří společensky nebo příležitostně pro odpočinek. V porovnání s cukrem nebo čokoládou je marihuana méně návyková. Užívání má svůj vrchol obyčejně během dospívání. Postupně se dávky nezvyšují, naopak následně dochází k stupňovitému snižování spotřeby.
 6. Americká vláda povzbuzovala své občany k pěstování konopí jako pomoc svým vojenským akcím během 2. světové války, a dokonce nabízela odklad vojenské služby farmářům a jejich synům, aby mohli tuto plodinu pěstovat.
 7. Marihuana rozhodně nevede k užívání tvrdých drog. I přes to, že lidé, kteří zneužívají drogy, často také kouří marihuanu. Americká národní vědecká akademie ve zprávě uvádí, že legální drogy, jako je alkohol a tabák, předcházejí užívání nebezpečných drog častěji. Tabák je znám jako bránová droga.
 8. Henry Ford vyrobil auto z konopí, ale nikdy nešlo do sériové výroby kvůli probíhající světové válce. Po skončení války bylo konopí postaveno mimo zákon a Ford již neměl možnost obnovit snahy prodávat svůj Hempmobil.
 9. Stovky tisíc rostlin konopí se pěstuje na veřejné půdě, ale na snahu skrýt svá políčka doplácí Národní parky Sequoia a Sierra, kde někdy velké pole ničí místní ekosystém.
 10. Marihuana nevyvolává agresi. Právě naopak. Uživatelé marihuany se zřídka zúčastňují násilných a trestných činů. Obzvlášť při porovnání s konzumenty alkoholu, amfetaminu a barbiturátů. Marihuana nemění vaši osobnost. Zprávy americké federální vlády uvádějí, že více než 70 miliónů Američanů marihuanu během svého života kouřilo. Pravděpodobně jsou mezi nimi ti nejpříjemnější lidé, které byste rádi poznali.
 11. Americká vláda pěstuje vlastní marihuanu po desetiletí. Na univerzitě v Mississippi se nachází konopná farma plně financovaná federální vládou, kde se produkují určité druhy marihuany k výzkumům. Zároveň se zde nachází i laboratoř zřízená čistě k tomuto zkoumání.

Související články

Další články