Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Myslíte si, že je u nás vedro? V Číně je tak spalující horko, že se dá grilovat na rozpálených kanálech a hoří tam asfalt!

Zdravá svačinka přímo z ulice.
Zdroj: Profimedia.cz

Zatímco my se tady potíme na ulicích a stěžujeme si na neustávající tropické horko, které třeba postihlo i jinak chladný Londýn, v Číně zažívají lidé v rozpálených ulicích opravdové peklo. Například v Šanghaji se teplota vzduchu vyplazila až nad 40 stupňů a to má pro přelidněnou zemi neblahý vliv.

Lidé tam kolabují v důsledku úpalů a vedro má již na svědomí i lidské životy. Jeden muž omdlel přímo na ulici a musel být převezen do nemocnice, protože mu rozžhavený asfalt ošklivě popálil kůži na zádech! Aby se lidé nepotili doma u sporáku, chodí si vařit rovnou do města. Poklopy kanálů dosahují teplot přes 60 stupňů Celsia a lidé si na nich grilují krevety nebo pečou vejce.

Ostatně s vejci nastává i jiný problém. Kuřata se totiž v důsledku veder líhnou příliš rychle, takže se tohle zboží stává docela nedostatkovým.

U čínských silnic se rozpaluje asfalt, kvůli čemuž začal hořet sám od sebe billboard, zelenina i úroda jsou spálené sluncem a vlny horka zatím nemají skončit.

A to nejen v Číně, ale i u nás. Čeká nás další tropický víkend. Kdo chce vědět, jak přežít úmorné vedro, může se nechat poučit třeba tady.

Související články

Další články