Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Muž se stal po brutálním útoku, při kterém mu poškodili mozek, matematickým géniem! Jak je to možné?

Geniální muž možná dokonce předčí Einsteina!
Zdroj: facebook.com, archiv

Dokážete si představit tu absurditu, že vám někdo rozbije hlavu a vy se probudíte jako génius? Tak přesně tohle se stalo muži jménem Jason Padgett (43), kterého brutálně napadli v baru a způsobili mu poranění mozku. Když se po útoku probudil, začal vidět svět v úplně jiném světle a stal se posedlým matematikou a fyzikou.

Tehdy třicetiletý Jason Padgett se šel pobavit do karaoke baru, když ho zničehonic napadli dva muži a praštili ho do zadní části hlavy. V nemocnici ho ošetřili a ještě ten samý den propustili domů. Druhý den ráno se Padgett probudil a zjistil, že jeho mysl zaznamenává údaje, kterých si nikdy předtím nevšiml. „Všiml jsem si, že kohoutek v koupelně je kolmo od podlahy. Zpočátku jsem byl překvapen a měl jsem strach, ale bylo to tak krásné, že jsem jen stál a kochal se,“ cituje Daily Mail.

Padgett přestal chodit do práce a věnoval všechen čas studiu matematiky a fyziky. Rozhodl se využít svých nově nabytých schopností a zapsal se na univerzitu. Byl mu diagnostikován tzv. syndrom savanta. Lidé, kteří jím trpí, dokáží geniální věci, ale přitom mají závažné mozkové dysfunkce. V současné době tímto syndromem trpí 40 lidí na světě.

Související články

Další články