Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Muž měl v hlavě 4 roky tasemnici! Parazit mu málem sežral mozek

Takhle vypadal mužův nález na mozku.
Zdroj: archiv

Jakoby člověk v hlavě už tak neměl dost myšlenek, které se mu tam vkrádají. Padesátiletému Britovi tam objevili deset centimetrů dlouhou tasemnici.

Parazit v jeho mozku žil celé čtyři roky, než si toho někdo všiml. Už v roce 2008 si muž, který si nepřál být jmenován (kdo by také ano, dobrý den, jsem John Scott, ano, ten s tasemnicí v mozku, mohu dostat sendvič, prosím), zašel k lékaři a stěžoval si na velké bolesti hlavy, křeče, občasnou ztrátu paměti a zhoršený čich.

Na magnetické rezonanci se ukázalo, že se v jeho mozku cosi pohybuje. Lékaři muže vyšetřovali na HIV, syfilis a další choroby, ale nic se nepotvrdilo. V roce 2012 se zjistilo, že má v hlavě deseticentime­trového červa. Toho pak zabila antiparazitika, která muži lékaři naordinovali, a podle časopisu Genome Biology se úplně uzdravil. Nakazit se je možné požitím korýšů nebo syrového masa z plazů a obojživelníků. Vzhledem k tomu, že muž byl čínského původu žijící v Anglii, tak si asi takové netypické pochoutky dopřával častěji.

Související články

Další články