Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Muž měl na obličeji největší nádor, jaký byl kdy zaznamenán. Jak vypadá po operaci?

Muž měl na obličeji největší nádor, jaký byl kdy zaznamenán. Jak vypadá po operaci?
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie

Je to asi nejhorší forma strašlivé nemoci jménem neurofibromatóza, kdy vám po těle naskáčou v rozličné velikosti nepříjemné nádory a boláky. Postiženým lidem (většinou to bývají pánové) se pak lidově říká "sloní muž".

Nemoc, přestože je velmi vzácná, se poslední dobou objevuje čím dál častěji, máme takový pocit. Nejvíce se o ní mluvilo naposledy poté, co papež František během audience políbil takto nemocného muže z Itálie, o němž pak psaly snad všechny noviny světa.

Huang Chuncai, sedmatřicetiletý Číňan z provincie Chu-nan, měl na obličeji pětadvacetikilový nádor a podle lékařů je to asi nejhorší druh této nemoci, jaký kdy viděli.

Přesto mu ale byli schopni pomoci a Huang šel na operaci, kde mu bylo jednadvacet kilo tkáně odstraněno. Nemohl pořádně dýchat, spát, jíst ani se pohybovat. Nyní může podle doktorů vést v rámci možností "normální" život.

Význam této věty pochopíte, když se podíváte do galerie, jak operace dopadla, respektive jak ji bylo jedině možné (zatím) udělat. Přesto je Huang šťastný. Není divu, pro lidi se skutečnými problémy je štěstím každá změna k lepšímu.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy