Za dobrotu na žebrotu. Tak to určitě teď vidí jednatřicetiletý muž z Jičínska, který byl svědkem nehody, kdy postarší řidič z obce Obory u Chomutic srazil během předjíždění z kola romského dvanáctiletého chlapce, který utrpěl jen lehká zranění.

Svědek nehody šel chlapci na pomoc, ale když dorazili jeho rodinní příbuzní, kteří byli opilí, namísto vděku se dočkal rasistických nadávek a fyzického útoku. Příbuzní na mladého muže zaútočili nejspíš v domnění, že je viníkem nehody.

„Přijelo auto, a aniž by se ti dva zeptali, co se stalo, šli na syna pěstmi a kopali ho, nacpali ho do příkopu a tam ho valchovali,“ popisuje incident pro server iDnes.cz otec napadeného muže a dodává: „Shodou okolností jela okolo moje sestra se švagrem, a když viděli, že mlátí našeho kluka, tak zastavili a švagr mu šel pomoct. Tak mu naložili taky.“

Mladý muž skončil v nemocnici s poraněným obličejem, musel na operaci. Příbuzní romského chlapce byli opilí a vyhrožovali i jeho rodině, že je všechny podřežou.

Romská rodina bydlí v obci podle místních už třicet let a nikdy s nimi předtím nebyl žádný problém, akorát jeden jejich člen má za sebou amnestii. „Je to slušná rodina, oba rodiče útočníků pracují přímo tady v obci. Teď si kvůli tomu v obci určitě vytrpí svoje,“ tvrdí starosta Chomutic.