Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Muslimská modelka okouzlila Kanyeho Westa i svět módy! Její příběh vás dostane!

Zdroj: instagram
+ Další 2 fotografie
Teprve devatenáctiletá muslimská modelka Halima Aden si střihla svůj debut před pár dny, kdy kráčela na mole pro novou kolekci Kanyeho Westa Yeezy Season 5. Ten jí vynesl kontrakt s modelingovou agenturou. Bylo to navíc úplně poprvé v historii módy, kdy po molu kráčela modelka v hidžábu!

"Jsem tak nadšená, že jsem toho všeho součástí," vyjádřila se modelka krátce po přehlídce pro americký Cosmopolitan. Halima se proslavila díky soutěži Miss Minnesota, kde participovala jako soutěžící minulý listopad. "Bála jsem se tehdy se účastnit, protože to není něco, co by muslimská dívka udělala. Čekala jsem, až se nějaká taková dívka objeví, která by reprezentovala dívky, jako jsem já. Ale pak jsem došla k závěru, že když ne já, tak kdo?"

V soutěži se objevila také v hidžábu a nejen že se tím vryla do paměti veřejnosti, ale především fashion editorce Carine Roitfield, která si ji okamžitě vzala pod křídla. Té prý vděčí za veškerou svoji slávu

Halima se narodila v uprchlickém táboře Kukuma v Keni, kam její rodiče uprchli ze Somálska. Ze svého dětství si pamatuje jen pocit hladu a špatné zdravotní podmínky Prodělala například malárii bez přísunu léků. Když jí bylo sedm let, emigrovala s rodiči do Ameriky.

Čekaly ji ale další obtíže, a sice aby ji okolí přijalo. Vždycky na tuto problematiku ale pohlížela jako na výzvu. "Kdyby každý Američan měl muslimskou kamarádku, svět by byl jednodušší. Myslím, že jde vážně pouze o nepochopení," dodala.

Halimě se nejen splnil její sen, ale vepsala se i do historie módy. A my musíme uznat, i když ženy máme raději odhalené, že i ten hidžáb jí moc sluší. Koneckonců, když si vás oblíbí Kanye, tak si vás oblíbí Kanye!

Související články

Další články