Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Muslimové slaví úspěch: V Praze jim povolili, aby se modlili v kostele vedle křesťanů

Muslimové slaví úspěch: V Praze jim povolili, aby se modlili v kostele vedle křesťanů
Zdroj: Profimedia.cz
Čeští muslimové přišli s návrhem, že by se chtěli modlit v kostele, který je určen pro křesťany. V kostele sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze je farnost odmítla, ale na Vinohradech českým muslimům vyšli vstříc. Muslimové chtějí v kostele odmítnout násilí a terorismus.

Čeští muslimové se chtěli zúčastnit bohoslužby v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru, farnost je ale odmítla.

"Nevím, jestli bychom byli schopní nějakého porozumění na základě bohoslužby. Našim farníkům by se to nemuselo líbit. Musel bych to vědět dříve, abych to řekl lidem. Nic nebylo domluveno napevno,“ řekl pro echo24.cz kaplan kostela sv. Ludmily Zachariáš Kristek. Podle něj islám a křesťanství jsou dva zcela rozdílné světy.

Muslimové uvedli, že v kostele chtěli po boku křesťanů odsoudit současný terorismus Nakonec jim vyšli vstříc v kostele Srdce Páně v Praze na Vinohradech.

"Organizátoři nás poprosili, jestli mohou do kostela a na bohoslužbu přijít vyjádřit solidaritu s křesťany, a my jim v tom nebráníme. Oceňujeme, pokud se chtějí modlit za odmítnutí násilí činěného ve jménu jejich náboženství," uvedl pro echo24.cz farář Jan Houkal.

Muslimové na církevní půdě chtějí udělat gesto, kterým by odmítli násilí páchané ve jménu islámu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy