Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Mrkněte na toho malého sirotka: Nešťastné slůně pláče u svojí mrtvé mámy a nechce ji opustit!

Citlivky všech zemí, spojte se!
Zdroj: twitter
+ Další fotografie

Tohle je scéna jak z nějakého béčkového dojáku. Malé slůně nechce opustit svou mrtvou matku a smutně troubí u jejího mrtvého těla. Upozornění, fotografie jsou nesmírně dojemné, neručíme za případné slzy!

Osiřelé slůně zapomíná na chlad a dravce, jen když může být u své sloní mámy, která mu umřela na střevní infekci. Pětiměsíční slůně nechali veterináři s jeho matkou celou noc, až potom se jim ho podařilo oddělit od mršiny. Poté ho odvezli do sloního sirotčince v Národním parku Nairobi, který je jedinou sloní školkou v celé Keni a přijímá slony z celé země. Slůně bylo po cestě silně dehydrované, a tak mu museli ošetřovatelé uhasit žízeň pořádnou dávkou mléka s vodou.

Počítá se s tím, že až slůně vyroste, poputuje zpátky do přírody. Což ovšem není pro slony, kteří vyrůstali v péči ošetřovatelů, vůbec lehké. Integrace zpátky do divočiny může trvat až 8 let.

Související články

Další články