Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Mrazivý moment během natáčení Jak dostat tatínka do polepšovny: Němcovi šlo o život

Zdroj: se souhlasem ČT
zajímavost

Pro mnohé je František Němec, představitel divokého, ale sympatického náčelníka Horské služby Luboše Rychmana, jedním z nejtajemnějších herců. Své soukromí si střeží, nemá potřebu se nikomu podbízet ani svěřovat, a to patřil k našim nejobsazovanějším filmovým a televizním hvězdám. 

František Němec dosáhl největšího úspěchu díky filmům Marie Poledňákové Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Málokdo ovšem ví, že během natáčení málem přišel o život.

Při natáčení snímku Jak dostat tatínka do polepšovny lezl na pískovec, který byl ale po dešti mokrý a takzvaně se vysoloval. Němec při šplhání utrhl chyt a padal dolů. Zachránila jej jen duchapřítomnost muže, který ho jistil, a tak vyvázl jen s odřeninami. Němec byl také rozhodujícím faktorem pro výběr Tomáše Holého do hlavní role. Režisérce Marii Poledňákové řekl, že pokud má tomu klukovi všechno věřit, musí jej hrát jedině Tomáš.

Své soukromí si střeží

O svém soukromí herec příliš nemluví. S manželkou Ivanou má dvě dcery, které ho již stihly udělat dědečkem. Léčí se s cukrovkou, ale ani nemoc mu nebrání ve vystupování na divadelních prknech. Jeho roli mladého náčelníka Horské služby v komedii Jak dostat tatínka do polepšovny si můžete osvěžit již dnes na ČT 1.


Související články

Další články