Zatímco dříve mafie fungovala v utajení, dnes už je jiná doba. Všichni mají sociální sítě a chlubí se přátelům a bohatí italští mafiáni se také musejí svým nelegálně získaným bohatstvím někomu pochlubit, ne? K čemu by jinak takové bohatství bylo?

Sicilští mafiáni do dnešních dní dodržují staré tradice a rituály, díky kterým mohou stále fungovat, obklopeni tajemstvím. Jenže je tu už nová generace mafiánských bossů a ta se chová trošku jinak než jejich otcové a dědové.

Například sicilský mafiánský boss Domenico Palazotto se na svém Facebooku nijak nebojí veřejně ukazovat své bohatství a životní styl. Má na svém profilu fotografie v limuzínách a na jachtách.

Osmadvacetiletý mafiánský boss dokonce na internetu zveřejnil video, ve kterém povídá o tom, že je „opravdový kmotr“, v narážce na slavný film. A směje se v něm také rádoby gangsterům, kteří by se chtěli připojit do jeho „rodiny“. Někteří se ho prý dokonce ptají, zda musí posílat životopisy. Jak na to Domenico Palazotto odpovídá?

„Ano, musíme si projít váš záznam trestů. Nebereme lidi s čistým rejstříkem.“

Chlubení je samozřejmě jedna věc, realita druhá. Domenico Palazotto byl jedním z 95 zatčených lidí, na které si posvítila italská policie, snažící se s mafií bojovat.