Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Mladík ze Slovenska zveřejnil inzerát, kde nabízel odměnu za likvidaci migrantů. Teď půjde za mříže!

Mladík chtěl, aby někdo postřílel migranty.
+ Další 2 fotografie
David (19) se slovenské Žiliny měl problém s migranty a rozhodl se ho vyřešit po svém. A rozhodně si s tím nedělal těžkou hlavu. V srpnu roku 2015 na internetu zveřejnil inzerát, ve kterém uvedl, že kdo postřílí všechny migranty, dostane odměnu. Za jednoho zastřeleného migranta nabízel zhruba 700 korun. Teď si půjde sednout na tři roky do vězení, a navíc bude tři roky pod probačně-mediačním dohledem a musí se podrobit programu sociálního výcviku. Jeho inzerát se mu tedy moc nevyplatil. Mladík vše ale pořád bere s humorem.

Podle Mariána Úkropa z Okresní prokuratury v Žilině se obviněný dopustil více trestných činů. „Výroba extrémistických materiálů, rozšiřování extremistických materiálů, podněcování k národní, rasové a etnické nenávisti a za tyto trestné činy byl soudem právoplatně odsouzený. Trest byl uložený v rámci jednání o dohodě o vině a trestu, kde jsem zohlednil dosavadní život obviněného. To znamená, že nebyl doposud soudem odsouzený,“ řekl Úkrop.

Mluvčí Krajského ředitelství Policejního sboru v Žilině Jana Balogová řekla, že měl obviněný mladík 19. srpna 2015 v dopoledních hodinách zveřejnit inzerát, ve kterém sliboval odměnu za postřílení migrantů. K textu inzerátu měl připojit barevnou fotografii účelového zařízení Gabčíkovo a také barevnou fotku skupiny osob, které se plaví na nafukovacím člunu.

Balogová také doplnila, že obviněný mladík měl na svém profilu na sociální síti zveřejnit video, na kterém je zachycený při výrobě extremistického materiálu a vyjadřuje se na adresu migrantů.

„V těchto vyjádřeních veřejně hanobil skupinu osob pro jejich barvu pleti a náboženství. Video veřejně prezentoval, rozšiřoval a volně zpřístupňoval na sociální síti,“ dodala krajská policejní mluvčí. Mladík si příště asi víc rozmyslí, jaký inzerát si podá.

Mohlo by vás zajímat

Další články