Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Mladíci, kteří podpálili kostel v Třinci slavili narozeniny: Benzín si donesli ve čtyřech plastových láhvích

Mladíci, kteří podpálili kostel v Třinci slavili narozeniny: Benzín si donesli ve čtyřech plastových láhvích
Zdroj: archiv
Předchozí Další
Před pár dny došlo k obrovské tragédii, ze které se budou třinečtí občané vzpamatovávat ještě dlouho. Dvojice chlapců má na svědomí požár gutského kostelíku. Třetí účastník byl řidič, který ale údajně moc dobře věděl o tom, co se jeho dva kamarádi chystají udělat. Jeden z mladíků měl slavit narozeniny. To ale rozhodně není důvodem k tomu, aby podpálili památku nevyčíslitelné hodnoty.

Podle dostupných informací Práva trojice mladíků použila na podpálení vzácného kostelíku ze 16. století v Gutech čtyři plastové láhve plné benzínu. Dva mladíci byli vzati do vazby ve Frýdku-Místku a třetí je vyšetřován na svobodě.

Mladíci, kteří jsou ve vazbě, již měli v době založení požáru osmnáct let. Třetí z nich měl v onen den slavit osmnácté narozeniny. Tehdy ještě sedmnáctiletý hoch se dohodl se svým dalším kamarádem, že kostelík podpálí.

Server Novinky.cz informuje o tom, že 1. srpna si měli mladíci opatřit automobilový benzín do čtyř plastových láhví a domluvit se se sedmnáctiletým mladíkem, aby je odvezl ke kostelíku do Gutů. Řidič byl údajně s úmysly svých kamarádů obeznámen.

"Byl to takový okrajový pachatel, spíše pomocník, který víceméně pomohl odhalit tu trestnou činnost,“ zdůvodnil státní zástupce Pavel Šára, proč nepožadoval uvalení vazby na třetího chlapce, který řídil.

Místní lidé jsou naprosto v šoku a nechápou, proč by někdo chtěl kostelík úmyslně zapalovat. Byla to místní rarita a občané neskrývají svou lítost a rozhořčení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy