Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Milovaný Shrek není výmyslem animátorů, tohle je příběh člověka, podle něhož postavu stvořili

Zdroj: koláž archiv
+ Další 2 fotografie
Když vyšel do světa první Shrek, byla to řádná pecka. Animovaný film spíše pro dospělé než pro děti stavěl všechny dětské pohádky na hlavu a není divu, že se stal oblíbenějším než ty klasické. A ze Shreka byla ikona. Stejně jako z jeho lidského vzoru.

Maurice Tillet prožil sice na dnešní dobu krátký život, zemřel v pouhých padesáti letech na infarkt, ale na rozdíl od těch, kdo žijí dlouho a lítají nahoru a dolů, měl tenhle obr život takový, jaký byste měli závidět.

Nenechte se zmást jeho vzhledem, za nějž mohl nezhoubný mozkový nádor, který způsobil hormonální poruchu zvanou akromegalie. Kvůli ní pak mají koncové části těla jako prsty, nos nebo čelist nadměrné rozměry a Maurice měl právě proto obří hlavu.

Na jeho IQ ale tělesná vada a nádor v mozku vliv neměly. Byl velmi inteligentní, vzdělaný a s rozhledem, ovládal patnáct jazyků. Díky svému vzhledu se stal světovým unikátem a není asi divu, že se živil jako wrestler Ale přestože měl tělo bijce, jeho duše byla něžná a křehká. Stejně jako ta Shrekova

Měl velmi šťastné a spokojené manželství, miloval děti, a to nejen svoje, a jim taky dával peníze ze svých nadměrných výdělků, které míval i za filmy. Ostatně přezdívku Francouzský anděl nedostal jen tak.

Narodil se v roce 1903 na Urale a o padesát let později zemřel ve Francii, kde prožil celý svůj život. Ale žije dodnes. Právě ve Shrekovi, s nímž ani neměli animátoři mnoho práce, protože Maurice před smrtí věnoval své ostatky Muzeu zvláštností.

Související články

Další články