Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

MILOST! Odsouzený vrah Kajínek jde na svobodu. Budou se ho Češi bát? Nebo se mají bát Zemana?

Tady se smál na první dámu…
Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek dostane milost od prezidenta Miloše Zemana. Zeman to oznámil v rozhovoru pro TV Barrandov. Zeman tak porušil svůj předvolební slib - tehdy uvedl, že milost bude dávat jen vážně nemocným vězňům. Představuje Kajínek pro občany Česka riziko? A představuje ho Zeman?

„Rozhodnutí o udělení milosti už je připraveno a hotovo. Až se vrátím z Číny, tak ho podepíšu, takže v druhé polovině května dostane pan Kajínek milost. Už jsem o tom informoval i ministra spravedlnosti,“ řekl prezident Zeman.

Milost pro doživotně odsouzeného vraha Jiřího Kajínka rozdělila Českou veřejnost. Kajínek byl pravomocně odsouzen za dvě vraždy a jeden pokus o vraždu. Půlka republiky stojí na straně vraha a jsou přesvědčeni o tom, že Kajínek byl ve špatnou dobu na špatném místě a byl odsouzen na základě podivných důkazů.

Druhá polovina je v šoku, že v naší republice může dojít k tomu, že dvojnásobný vrah dostane milost, aniž by byl jeho případ znovu otevřen a prověřen. Mnoho dalších lidí vyčítá Zemanovi (72), že se snaží tímto činem odvrátit pozornost od současné vládní krize.

„Nevím, proč bych ji zakrýval, já ji naopak odkrývám kritikou některých činů aktérů,“ prohlásil Zeman s tím, že už před asi dvěma měsíci v Čáslavi oznámil, že o milosti pro Kajínka uvažuje. Ať to lidem líbí nebo ne, Kajínek bude již zanedlouho na svobodě…

Mohlo by vás zajímat

Další články