Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Miliardář Chlad se plácl přes kapsu: Pořídil si nejdražší SUV a na vládu udělal dlouhý nos

Manželé Chladovi si pořídili nové auto.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Se souhlasem Richarda Chlada
Předchozí Další
+ Dalších 21 fotografií
Nové auto

Miliardář Richard Chlad (61) si k Vánocům nadělil jak jinak než nové luxusní auto. Tentokrát si pořídil Rolls-Royce Cullinan, které se řadí mezi nejdražší SUV vůbec. Na automobil si nechal dokonce vyrobit iniciály Anna-Marie & Richard Chladovi. A i když se šířily spekulace, že je nový vůz darem pro novomanželku, Richard pro eXtra.cz vše uvedl na pravou míru.

O Richardu Chladovi je známé, že je vášnivým sběratelem drahých vozů. Doma v garáži jich má už pěknou řádku, nechybí Bugatti či Ferrari. Nyní si do sbírky pořídil ojedinělý model Rolls-Royce Cullinan, který se řadí mezi nejdražší SUV vozy a momentálně stojí ve standardní výbavě 8 199 000 Kč.


Ku příležitosti Vánoc si Richard Chlad udělal radost a nový Rolls-Royce si koupil. Na auto pak přidal nejen své iniciály, ale také iniciály své manželky. "Anna-Marie & Richard Chladovi," píše se na autě. "Mým novým dopravním prostředkem poplatným dnešním zeleným časům se stal RR Cullinan. Vůz kompaktních rozměrů, 5,3 metru dlouhý, vážící 2,7 tuny, poháněný maloobjemovým 6,75 litrovým V12 biturbo motorem o výkonu rovných 600 koníků. Vůz má tři baterky! Jednu startovací, druhou na hudební aparaturu a třetí záložní zdroj pro řídící jednotky," napsal miliardář na svém Instagramu.

Jedná se o Aniččino auto?

Miliardář ukázal i interiér nového plechového miláčka, který má ve stylu Black Badge. Automobil je v automatu a celý vnitřek je barvou spíše do šeda. A protože se u vozu objevila i Anna-Marie s obří kyticí, tak si nezasvěcení začali myslet, že vůz dostala Chladova krásná novomanželka jako dárek k Vánocům. Opak je ale pravdou, jak zjistila redakce eXtra.cz.

"Ono to sice vypadá kvůli té květině, že auto dostala Anna, ale vůz jsem si definitivně kupoval já, protože nemám žádné velké auto. A za bé to auto má tažné zařízení, takže můžu transportovat auta na podstavníku. Nemám ho jako jediný, těch aut je tady v Čechách asi třicet, jen nejsou vidět," řekl eXtra.cz Chlad, který si prý nový automobil pořídil tak trochu na truc vládě.


"Jinak jsem se rozhodl pořídit si auto na firmu na poslední chvíli. Prostě ta pirátská líbivá politika, která vlastně vůbec neřeší drobné dovozce, prodejce ani prodeje luxusnějších aut, nemá ponětí, co způsobila. Nechci se nechat omezovat nějakými hloupými populistickými nařízeními, ti lidé vůbec nemají žádné ekonomické vzdělání," dodal na závěr Chlad.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy