Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Milfka, major Maisner, slavomanka, podivín i hrdina: To jsou lidé z Policie v akci v reálu!

Jan Kaprálek, Kamila Lůbalová a Petr Reif
Zdroj: reprofoto FTV Prima, Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Jsou hrdiny víceméně zábavného pořadu Policie v akci. Před kamerami Primy zasahují vůči všem možným zlořádům, které skutečné policisty teoreticky mohou potkat. Kdo jsou ale ve skutečnosti ti, kteří uniformované strážce klidu a míru představují?

Naše redakce se zaměřila na pět výtečníků z této show, nad kterou většina policistů kroutí nevěřícně hlavou.

Kamila Lůbalová

Nejkrásnější herečka skutečně aspoň v minulosti makala pro ozbrojené složky. V Lanžhotě pracovala na dálničním hraničním přechodu se Slovenskem. Jestli u policie dělá i dnes (dle pořadu má mít hodnost nadstrážmistr), to se netuší. Má jí být 41 let, vypadá stále luxusně. Hotová milfka!

Danuše Doudová

O této dámě jsme už psali. Kromě Policie v akci hrála i v pořadu TV Barrandov Jak to dopadlo? Mariku, majitelku domu, v němž řádil poltergeist.

Redakci eXtra.cz se podařilo zjistit, že Danuše skutečně patří k policistům. A to v seriálu nikdy nikoho nechytá (působí, jako by zvládla zpacifikovat asi jen křečka), pouze každému domlouvá.

Volnočasová „umělecká“ činnost naznačuje, že buď nevyjde s malým platem, nebo je prostě slavomanka a ráda by se na starší kolena stala uznávanou herečkou.

Petr Reif

V seriálu hraje policistu, ve skutečnosti byl ještě před dvěma lety pražským městským strážníkem, kterého za jeden zákrok ocenila i jeho vrchní velitelka, primátorka Adriana Krnáčová.

Jestli přestoupil k Policii ČR, to netušíme, na Linkedin, na němž lidé dávají své životopisy, ale tvrdí, že pro policii (konkrétně pro jakousi zásahovku) pracuje už sedmnáct let.

Diváci ho mohou znát i z různých televizních reportáží jako člověka, který si rád jezdí do Ameriky hrát na tamního policajta. Mrzí ho snad, že u nás jen tak nemůže někoho zastřelit nebo šikanovat? Připomíná nám tak trochu (trochu hodně) majora Maisnera z filmu Byl jednou jeden polda.

Jan Kaprálek

Muž má být bývalým policistou. Jak vyplývá z jeho profesního životopisu na webu (kde chybí informace o ukončení služebního poměru), od roku 2010 působil jako vrchní inspektor v okrese Nymburk.

Existují tvrzení, že od strážců pořádku neodešel úplně dobrovolně (a hned kvůli několika vážným věcem), informace však nejde nijak ověřit, proto je raději nebudeme specifikovat a vůbec brát vážně.

Všimněte si ale, že při cestování za případy v Policii akci nikdy neřídí. Má to nějaký specifický důvod? Nemůže snad? Bojí se? Nebo vidíme trávu růst na Sahaře? Kdo ví.

Mezi herci působí nejvíc namachrovaně, je na lidi drzý, často se zdá, že plácá totální nesmysly o právní kvalifikaci chování domnělých pachatelů. Pak je o to smutnější, že u policie opravdu působil.

Tomáš Soukup

O něm se ví jen to, že je skutečný hrdina. Před časem zachránil tonoucí se ženu z Vltavy, navíc poskytl první pomoc turistovi, kterému po pádu pod tramvaj praskla lebka. Za oba zákroky byl oceněn medailí za statečnost.

Pomohl ale třeba včasným přivoláním pomoci pobodané a znásilněné ženě nebo přemluvil sebevraha. Je to prostě chlápek, který se pro hrdinství narodil.

Související články

Další články