25. září našel v obci Župčany náhodný kolemjdoucí zohavené tělo. Muž měl na těle 27 bodných ran, pořezaný byl i na hlavě. Podle policistů šlo o 43letého Rastislava ze Spišských Vlachů. Z jeho vraždy je podezřelý mladý, 16letý Peter, který s ním měl údajně sex.

V pondělí ráno si pro něj přišla zásahovka do domu v Župčanech, kde bydlí s matkou, prarodiči a pěti sourozenci. Odvedli si jeho 18letého bratra, který mu měl s činem pomáhat. Slovenským médiím se dokonce podařilo odhalit motiv vraždy.

16letý mladík si měl se starším mužem domluvit sex. Podle informací serveru Pluska.sk si oba muži posílali velmi nemravné a oplzlé zprávy se sexuálním podtextem. „Rasťo vyhrožoval vyzrazením jejich intimního poměru a kontaktoval chlapcovu matku. To Petera prý naštvalo a rozhodl se jednat,“ řekl zdroj serveru Pluska.sk.

Oba muži se měli pohádat a pak ho měl mladší z nich zabít. Všichni jsou v šoku a nikdo nemůže uvěřit tomu, že by tak odporného činu byl mladík schopný. „Já nevěřím, že by Peter něco takového mohl udělat. Je to slušný chlapec. Musel ho někdo navést,“ řekla místní důchodkyně Jolana. Podle jeho učitele vůbec nepatřil mezi agresivní typy a i on doufá, že je to jen zlý sen.