Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Michal Horáček se toho nebojí: Zveřejnil majetek v hodnotě 458 milionů korun!

Michal Horáček nechce pro svou kampaň žádné sponzory.
Zakladatel sázkové kanceláře Fortuna a textař Michal Horáček oficiálně oznámil svou kandidaturu na prezidenta republiky. Jeho kampaň má být transparentní a před potenciálními voliči nechce nic tajit. Po oznámení kandidatury proto zveřejnil své majetkové poměry.

Michal Horáček si chce celou kampaň financovat sám. Prý nechce, aby mu do ní zasahovali sponzoři. Jediné, o co prosí, jsou podpisy. K tomu, aby se mohl ucházet o prezidentství, potřebuje 50 000 podpisů.

Jak na tom ale známý textař, zakladatel Fortuny a producent je?

Jeho souhrnný majetek činí dohromady 458 milionů korun. Z toho má 170 milionů uložených na účtech různých bank. Dalších 109 milionů má Horáček ve „vlastních finančních instrumentech“. V tomto případě může jít o akcie, dluhopisy či fondy.

65 milionů má ve společnosti Pioneer Investments, která spravuje majetek svých klientů. A teď nemovitosti. Ty vlastní za zhruba 42 milionů korun. V Roudnici nad Labem má dům v hodnotě 3,15 milionu. Další má v obci Zářící, a to společně s manželkou. Tržní odhad je 11 milionů korun.

Horáček miluje umění a má pěknou sbírku. Ta má hodnotu zhruba 45 milionů. A umění podporuje i jinak. Přes 15 milionů půjčil spolku České kulturní projekty. Další pohledávkou je 1,5 milionu, které půjčil své kolegyni na nový byt.

Kandidát na prezidenta má také 3 auta, vůz značky Maybach za tři miliony a Mercedes s Jaguarem za 200 tisíc.

Do své kampaně chce investovat 11 milionů korun a o sponzory nestojí. Ještě dodal, že denně vykouří zhruba krabičku cigaret a občas si dá sklenku vína. K majetku také doložil zprávu o svém zdravotním stavu za poslední tři roky a spis, který si o něm vedla StB.

Související články

Další články