Michal Horáček si chce celou kampaň financovat sám. Prý nechce, aby mu do ní zasahovali sponzoři. Jediné, o co prosí, jsou podpisy. K tomu, aby se mohl ucházet o prezidentství, potřebuje 50 000 podpisů.

Jak na tom ale známý textař, zakladatel Fortuny a producent je?

Jeho souhrnný majetek činí dohromady 458 milionů korun. Z toho má 170 milionů uložených na účtech různých bank. Dalších 109 milionů má Horáček ve „vlastních finančních instrumentech“. V tomto případě může jít o akcie, dluhopisy či fondy.

65 milionů má ve společnosti Pioneer Investments, která spravuje majetek svých klientů. A teď nemovitosti. Ty vlastní za zhruba 42 milionů korun. V Roudnici nad Labem má dům v hodnotě 3,15 milionu. Další má v obci Zářící, a to společně s manželkou. Tržní odhad je 11 milionů korun.

Horáček miluje umění a má pěknou sbírku. Ta má hodnotu zhruba 45 milionů. A umění podporuje i jinak. Přes 15 milionů půjčil spolku České kulturní projekty. Další pohledávkou je 1,5 milionu, které půjčil své kolegyni na nový byt.

Kandidát na prezidenta má také 3 auta, vůz značky Maybach za tři miliony a Mercedes s Jaguarem za 200 tisíc.

Do své kampaně chce investovat 11 milionů korun a o sponzory nestojí. Ještě dodal, že denně vykouří zhruba krabičku cigaret a občas si dá sklenku vína. K majetku také doložil zprávu o svém zdravotním stavu za poslední tři roky a spis, který si o něm vedla StB.