Maminka Simony Šárka se po smrti své dcery léčí v psychiatrické léčebně v Písku. Její stav se ale pořád nezlepšuje. Simonka byla jedináček, a tak Šárka přišla o svoje jediné dítě. „Na to prostě není nic, co by mi mohlo pomoct,“ řekla TV Nova paní Šárka. Ta si neumí život bez svojí milované dcery vůbec představit. "Chtěla bych odejít za Simonkou. Já to tady bez ní prostě nemůžu zvládnout,“ pláče zoufalá maminka Simony. Její rodina má o ni strach a bojí se, aby si neublížila.

„Člověk je tak bezmocný. Pořád si myslí, že se dá něco změnit, vrátit to, ale přitom dobře vím, že to nejde. Pořád čekám, že se vrátí. Já měla jenom ji. Žili jsme jedna pro druhou,“ dodala pro TV Nova Šárka.

„Mé jediné vymodlené dítě. V 7. měsíci těhotenství nás obě na poslední chvíli zachránili lékaři v Praze u Apolináře. Z jednokilogra­mového miminka vypiplám krásnou princeznu a pak mi ji během chvíle zabije nějaký z*rd,“ napsala na Facebooku.

Tragédie nezasáhla jenom dívčinu matku a rodinu, ale i přítele, který byl v osudnou chvíli s ní. Když se vrátil domů z nemocnice, na sociální síti zveřejnil dojemnou fotografii. „Po 30 letech jsem konečně poznal pocit, když mě někdo miluje,“ napsal na Facebooku. „Odjel se odreagovat na tábor s dětmi, aby přišel na jiné myšlenky,“ řekla paní Šárka TV Nova.

Přítel Lindy Finkové si zrušil facebookový účet a o popularitu v tuto chvíli rozhodně nestojí. Tragická nehoda na Orlíku stále není zcela objasněna. Na vyšetřování spolupracují kriminalisté a Státní plavební správa.