Mít pohodové sousedy je častokrát nemožné. Téměř každý z nás má zkušenosti s prudícími obyvateli, kteří vás nenechají na pokoji. Tady je několik nejčastějších věcí, kterými nám sousedé otravují život.

Stará Blažková

Téměř každý činžovní dům nebo panelák má svou „starou Blažkovou“. Taková sousedka má neustále nastražené uši a ví přesně, co se kde v domě šustne. Když vyjdete z bytu, zrovna klepe rohožku, když se vracíte domů, je jako by náhodou v okně, a na chodbě vám vždy chce říct ty nejnovější zprávy z domu. Je neškodná, ale musíte umět včas říct ne a odejít nebo strávíte hodinu posloucháním těch pavlačových drbů.

Neurotický soused

Pokaždé, když si jen na chvíli začnete prozpěvovat, na vás začne zvonit. Vadí mu, že slyší, jak se sprchujete, posloucháte televizi a že vůbec dýcháte. Takový soused vám může nadělat peklo ze života, i když se chováte naprosto slušně.

Nadržený páreček

Vaši sousedi to dělají jako králíci. Ať se schováte kamkoliv, pravidelně posloucháte vzdechy a přesně víte, kdy který z páru dosáhl orgasmu. Co naděláte? Jediným vysvobozením pro vás může být rozchod této nadržené dvojice, nebo doufejte, že je to časem přestane bavit.

Partička nevychovaných puberťáků

Bydlí nad vámi v pronajatém bytě skupinka mladých teenagerů, kteří právě objevují, co je to nezávislost? Denně sbíráte z truhlíku desítky vajglů, znáte všechny metalové skladby nazpaměť a v nejhorším se vám někdo při koukání z okna vyzvrací na hlavu. Doufejte, že to s nimi půjde vyřešit po dobrém.

Věčný kutil

Je jasné, že při zvelebování bytu každý potřebuje občas použít kladívko nebo vrtačku. Takový věčný kutil ale jenom přemýšlí, kde by co vylepšil, a z jeho bytu se neustále ozývají zvuky jak v tovární hale. Nedivíme se, kdybyste jeho nářadí použili k utišení dotyčného.