Je-li pivo jeden z vašich oblíbených nápojů, máte-li lahví nebo plechovek pořád dostatek, ale zároveň jste si vědomi faktu, že „pivo dělá hezká těla“, možná vás potěší fakt, že zlatavý mok se dá využít i mnohem zajímavějším způsobem!

Pokud vám tedy po víkendu zbude nějaká ta nedopitá láhev, rozhodně její obsah nevylévejte do dřezu. Máme pro vás pár tipů, jak pivo co nejužitečněji „recyklovat“.

1. Vyleštěte své šperky

Jednou z nejužitečnějších vlastností piva je ta, že umí opět vrátit zašlý lesk zlatým řetízkům, prstýnkům i hodinkám. Stačí použít čistý ručník namočený v pivě a začít leštit. Přírodní kyseliny se postarají doslova o zázraky. Pivo můžete použít i k čištění dřevěného nábytku nebo měděných hrnců.

2 . Vraťte lesk svým vlasům

Další věcí, kterou můžete udělat s nevypitým pivem, je jednoduše jím umýt své vlasy. Jednoduše pivem propláchněte své vlasy, nechte jej působit 15 minut a smyjte šamponem. Pro zesílení účinku můžete pivo smíchat s vaječným žloutkem.

3 . Odstraňte odolné skvrny

Možná se vám to zdá neuvěřitelné, ale pivo dokáže docela dobře odstranit z koberců nebo oblečení trvanlivé skvrny od kávy, čaje nebo červeného vína.

4 . Připravte skvělou marinádu

Pivo můžete také použít jako výborný základ marinády pro masové recepty. Díky pivu maso dokonale změkne a po pečení bude křehčí.

5. Rozmazlete své květiny

Pivo obsahuje velké množství látek, které svědčí nejen nám, našim vlasům, ale i rostlinám. Můžete jej použít jako hnojivo. Stačí jej zředit s vodou a touto zálivkou osvěžit květináče pokojových i venkovních rostlin.