Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Máte pocit, že je vaše práce strašná? 5 důvodů, proč byste se na ni měli vykašlat!

„Kdo mi teď bude míchat cukr do kafe, když Simonka odchází?! Jdu se
zabít…!“
Zdroj: profimedia.cz

Stěžovat si na práci není v současné době dvakrát moderní. S ohledem na to, že nejspíš každý máme ve svém okolí minimálně jednoho nezaměstnaného člověka nebo někoho, kdo delší dobu shání práci, můžeme být vlastně rádi, když zrovna děláme něco, z čeho se nám podaří poplatit nájem a složenky. A zanadávat si na šéfa i na neschopné kolegy pak patří ke společenskému bontonu u piva mezi stejně pracovně frustrovanými „šťastlivci“.

Otazníky a vykřičníky se vkrádají do hlavy ale pokaždé, když se zamyslíme nad tím, jestli nás naše práce alespoň částečně naplňuje. Jestli v ní vidíme nějaký smysl nebo potenciál. Protože ve chvíli, když si odmyslíme, že nám naše práce přináší jen jistý příjem, ale nic navíc, nebylo by od věci utřídit si priority.

Když vezmeme v potaz, že v práci trávíme přinejmenším polovinu svého bdělého stavu, bylo by fajn, kdyby nás naše práce nepřiváděla do depresí a k šílenství.

Pokud se tedy najdete alespoň ve dvou z následujících pěti bodů, dejte do kupy své CV a vydejte se na lov. Tady vám už pšenka nepokvete. A navíc – risk je zisk.

Nemáte ke své práci žádný citový vztah

Je vám prakticky jedno, co děláte, hlavně že za to dostanete zaplaceno. Celý den se koukáte na hodiny, kdy bude pauza na oběd a kdy konečně nastane „padla“ a vy vypadnete z toho marastu. Vaše práce pro vás nemá žádný smysl. Žijete prakticky od víkendu k víkendu.

Vaše práce nemá pro nikoho žádnou hodnotu

Pracujete od nevidím do nevidím, ale nikdo vás nepochválí ani nemotivuje. Vaše práce nikoho nezajímá a vy sami nemáte tušení, čemu a komu těmi hodinami určité činnosti vlastně prospíváte.

Vaše pracovní prostředí je nepříjemné

Kdykoliv přijdete do práce, cítíte obrovský stres. Každé ráno zažíváte žaludeční neurózu a bojíte se, co zase přijde. Váš šéf i vaši kolegové jsou navíc úplní idioti, kterými v podstatě pohrdáte.

Jste totálně vyčerpaní

Vypovídá vám službu nejen vaše psychika, ale i vaše tělo. Jste nemocní víckrát než dvakrát do roka a antibiotika do sebe cpete horem spodem… Na vaši únavu už nepomáhají ani energy drinky, takže hledáte alternativu pro dobití jinde.

Váš osobní život prakticky neexistuje

Vaše pracovní povinnosti vás pohlcují tolik, že už si ani nevybavujete, kdy jste si naposledy aktivně odpočinuli. Vaši kámoši už na vás zanevřeli a přestali vás kamkoliv zvát, protože vědí, že stejně nikdy nemáte čas.

Související články

Další články