Z Ruska až do Kanady. Vlastně to není taková dálka, alespoň tedy vzdušnou čarou ne, ale Krokodil začíná už pokrývat pomalu celý svět. Z Evropy se dostala až za velkou louži, nyní hlásí nové oběti této levné náhražky heroinu Kanada.

V provincii Ontario se objevily tři nové případy, které monitorují sociální a terénní pracovníci. Jedna z nich, Rhonda Thompson, poskytla rozhovor pro kanadskou televizi CHCH-TV (C Hamilton's CHan­nel), kterou vlastní stanice Channel Zero, a v něm popisuje příznaky, kterými narkomani trpí.

Jednoho muže museli převézt do nemocnice s obrovskými ranami po celých rukou, navíc křičel, že má pocit, jakoby mu zevnitř hořelo celé tělo. Dalším dvěma mužům, kteří si píchali Krokodil, nyní hrozí amputace nohou, na nichž mají gangrenózní vředy.

Droga se podomácku vaří z kodeinu, benzínu a ředidla, navíc narkomani používají často špinavé jehly, takže infekce spolu s děsivými účinky dokoná dílo zkázy. Lidé mají po těle hnijící rány a otevřené boláky, odumírá kůže a maso, obnažují se kosti. Ruská droga měla sloužit jako levná náhrada heroinu, závislost na ní je daleko intenzivnější a léčba zdlouhavá a často neúspěšná.