Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Masakr v Kodaňské zoo: Po zabití nebohého žirafího samečka neváhali zlikvidovat další čtyři lvy! Byla mezi nimi i lvíčata!

Osud čtyř lvů dopadl stejně smutně jako osud žirafího samečka Maria.
Zdroj: profimedia.cz, archiv

Kdy tohle zbytečné vyvražďování nebohých zvířat bude mít konec? Kodaňská zoo nedávno pobouřila veřejnost, když usmrtila žirafí mládě a bezostyšně ho naporcovala před očima malých dětí a hodila sežrat lvům. Teď se něco podobného stalo se dvěma lvy a dvěma lvíčaty.

Dánská zoo tvrdí, že lvy utratili proto, aby uvolnili místo nové generaci. „Generační obměna byla plánována už dlouho, protože oba chovní lvi naší zoo byli příliš staří,“ citují vyjádření zoo lidovky.cz. Mláďata prý byla utracena proto, že by v zoo sama nepřežila.

Bylo to ovšem opravdu nutné? V případě zabitého samečka Maria (1,5) měli o žirafu zájem nejen ostatní zoo, ale i soukromníci. To by se opravdu nenašla zoo nebo soukromý majitel, kteří by mohli zachránit aspoň lvíčata? Zabití jakéhokoliv zdravého zvířete je zcela zbytečné!

Nemůžeme se pak divit, když k nám do Česka mají přijet mladí Dánové, že už měsíc před tím se dělají bezpečnostní opatření a policisté i vlastníci hotelů a barů se klepou strachy. Je to vlastně úplně logické, že z nich nevyroste nic dobrého, když se už odmalička koukají na porcování žiraf a zabíjení zvířat tam berou jako samozřejmost.

Související články

Další články